Programe Forum - Welcome
Tërheqë trenin 100 tonelatash People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Tërheqë trenin 100 tonelatash

Shko poshtë

Tërheqë trenin 100 tonelatash Empty Tërheqë trenin 100 tonelatash

Mesazh nga Master prej Sat Oct 22, 2011 9:56 am

Tërheqë trenin 100 tonelatash F.1022112319987_m

Ky njeri div nga Siria, tërheqë trenin e mbushur me udhëtarë, që ai thotë se peshon më shumë se 100 tonelata, duke përdorur vetëm fuqinë e muskujve.
Një turmë e madhe njerëzish u mblodh në stacionin e trenit Kadam, afër kryeqytetit të Sirisë në Damask, për të parë Adnan ismail al-Awadin duke dëshmuar fuqinë e tij.

Dëshmitarët erdhën ta shohin atë duke tërhequr trenin për të cilin ai thotë se peshon mbi 100 tonelata.

“Treni është i gjatë 20 metra dhe peshon 2.5 tonelata. Por, kur tërheqë një peshë të tillë në tatëpjetë bëhet edhe më e rëndë. Kështu që pesha reale mbërrin në 100 tonelata”, tha Awad.

Pasi u shtrëngua mirë në shina, filloi ta tërheqë trenin. Rrotat filluan të lëvizin dhe Awad arriti ta tërheqë nëpër shinat e ndryshkura.

Njëri prej inxhinierëve që punon në stacionin e trenit tha se njeriu duhet të ketë forcë të jashtëzakonshme për ta lëvizur trenin.

“Pika më e vështirë është t’i vësh në lëvizje vagonët, kjo kërkon më shumë fuqi, më shumë se 100 kuaj fuqi”, tha Mohamad Youssef. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Tërheqë trenin 100 tonelatash Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi