Programe Forum - Welcome
Pas seksit jeni të lumtur dhe të shëndetshëm People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Pas seksit jeni të lumtur dhe të shëndetshëm

Shko poshtë

Pas seksit jeni të lumtur dhe të shëndetshëm Empty Pas seksit jeni të lumtur dhe të shëndetshëm

Mesazh nga Master prej Sat Oct 22, 2011 9:57 am

Pas seksit jeni të lumtur dhe të shëndetshëm F.1019001020722_m
Nuk ka nevojë t’u thotë askush se seksi ju bën të lumtur dhe është i mirë për shëndetin tuaj. Megjithatë, një studimi i ri për këtë temë ka zbuluar se sa jeni saktësisht të lumtur dhe sa janë të kënaqur trupi dhe truri juaj.
Shkencëtarët nga Spitali shtetëror në Boston kanë vërejtur ndryshime në hormonet e lumturisë pas seksit, gjegjësisht ato ‘çmenden’ pas aktit seksual.

Është vërtetuar se jeta më e mirë seksuale mund ta përgjysmojë rrezikun nga goditja në tru dhe infarkti i zemrës.

Ndërkohë, shkencëtarët izraelitë thonë se njerëzit të cilët përjetojnë orgazëm së paku dy herë në javë, zvogëlojnë gjasat për infarkt për 30 për qind, në krahasim me ata që nuk e përjetojnë këtë.

Po ashtu, është vërtetuar se shtatzënia varet nga jeta kualitative seksuale e dy partnerëve.

Ndërsa është interesante se femrat janë ato që më shpesh e marrin iniciativën dhe përgjegjësinë për kualitetin e seksit. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pas seksit jeni të lumtur dhe të shëndetshëm Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi