Programe Forum - Welcome
Aleanca Kuq e Zi: Censusi po rrit fiktivisht grekët, po ul fiktivisht papunësinë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Aleanca Kuq e Zi: Censusi po rrit fiktivisht grekët, po ul fiktivisht papunësinë

Shko poshtë

Aleanca Kuq e Zi: Censusi po rrit fiktivisht grekët, po ul fiktivisht papunësinë Empty Aleanca Kuq e Zi: Censusi po rrit fiktivisht grekët, po ul fiktivisht papunësinë

Mesazh nga Master prej Sun Oct 30, 2011 11:31 am


Aleanca Kuq e Zi denoncoi regjistrimin e popullsisë si abuziv dhe kërkoi shpalljen e censusit të pavleshëm duke akuzuar qeverinë për falsifikimin e të dhënave.
“Censusi është një farsë e qeverisë së nënshtruar”, deklaroi zëdhënësi i Aleancës. “Qeveria, nuk përmbushi rekomandimet e Bashkimit Europian, por ato të Athinës. Ekzistojnë prova edhe që anketuesit janë urdhëruar të falsifikojnë të dhënat”, thuhet në deklaratën e Aleancës Kuq e Zi.
Sipas “AK”, përveç rritjes fiktive të numrit të minoritetut grek, po “realizohet edhe një rritje abuzime e të ardhurave për frymë dhe reduktim fiktiv i papunësisë në vend. Të gjitha këto bëhen për të përmirësuar në mënyrë të pavërtetë performancën e qeverisë”, thuhet në deklaratë.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Aleanca Kuq e Zi: Censusi po rrit fiktivisht grekët, po ul fiktivisht papunësinë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi