Programe Forum - Welcome
Meshkujt pëlqejnë puthjet e ndjeshme, ndërsa femrat puthjet e gjata People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Meshkujt pëlqejnë puthjet e ndjeshme, ndërsa femrat puthjet e gjata

Shko poshtë

Meshkujt pëlqejnë puthjet e ndjeshme, ndërsa femrat puthjet e gjata Empty Meshkujt pëlqejnë puthjet e ndjeshme, ndërsa femrat puthjet e gjata

Mesazh nga Master prej Sat Nov 05, 2011 7:38 pm

Meshkujt pëlqejnë puthjet e ndjeshme, ndërsa femrat puthjet e gjata F.1102235305832_m
Meshkujt pëlqejnë puthjet e ndjeshme, ndërsa femrat puthjet a gjata, thotë një studim i ri. Psikologja Susan Hughes dhe kolegët e saj shqyrtuar më shumë se 1.000 studentë meshkuj dhe femra, të cilët i janë përgjigjur pyetjeve në lidhje me puthjet.
“Femrat i shohin puthjet si lidhje e krijuar me partnerin e mundshëm dhe të dashur, ndërsa burrat preferojnë puthje e ndjeshme, si një rrugë drejt seksit", thotë psikologja Susan Hughes nga Albright College në Pensilvani.

Për meshkujt dhe femrat, puthja është shumë e rëndësishme për ndërveprimin intim. Rezultatet tregojnë se partnerët vetëm me anë të puthje mund të llogarisin se sa janë tërheqës për njëri-tjetrin. Kjo është dëshmi se feromonet dhe sinjale të tjera të rëndësishme biokimike shkëmbehen gjatë një puthje.

Ndryshe nga femrat, meshkujt thonë se, pavarësisht nga cilësia e puthjes, megjithatë, do të shkonin në shtrat me partneren edhe nëse ato puthin keq.

Më tej, Helene Fisher antropologe e Universitetit Rutgers, tregon se meshkujt bartin testosteronin përmes pështymës në partneret për të rritur eksitimin e tyre. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Meshkujt pëlqejnë puthjet e ndjeshme, ndërsa femrat puthjet e gjata Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Meshkujt pëlqejnë puthjet e ndjeshme, ndërsa femrat puthjet e gjata Empty Re: Meshkujt pëlqejnë puthjet e ndjeshme, ndërsa femrat puthjet e gjata

Mesazh nga VLoNjate prej Mon Nov 07, 2011 2:25 am

Shume e sakt me duket nga ana e femrave, por nga ana e meshkujve nuk flas dot...gjithsesi esht goxha interesante.


ןค๓ ﻮ๏ς ๓є tคкtเк ๔๏ ๒єן รเ tђє๓ ยภє ๔ђє קเк
VLoNjate
VLoNjate
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 518
Reputation : 3
Join date : 05/11/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Meshkujt pëlqejnë puthjet e ndjeshme, ndërsa femrat puthjet e gjata Empty Re: Meshkujt pëlqejnë puthjet e ndjeshme, ndërsa femrat puthjet e gjata

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 07, 2012 7:07 am

aahahahaaah cfare temash hapni edhe ju
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Meshkujt pëlqejnë puthjet e ndjeshme, ndërsa femrat puthjet e gjata Empty Re: Meshkujt pëlqejnë puthjet e ndjeshme, ndërsa femrat puthjet e gjata

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi