Programe Forum - Welcome
Vrau të riun me plumb në kokë, 2 vjet burg djalit të deputetes Luiza Xhuvani People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Vrau të riun me plumb në kokë, 2 vjet burg djalit të deputetes Luiza Xhuvani

Shko poshtë

Vrau të riun me plumb në kokë, 2 vjet burg djalit të deputetes Luiza Xhuvani Empty Vrau të riun me plumb në kokë, 2 vjet burg djalit të deputetes Luiza Xhuvani

Mesazh nga Master prej Fri Nov 18, 2011 1:10 pm


Tirane – Lajmifundit – Gjykata është shprehur se e ka dënuar me tri vjet burg për në fakt, Kostandin Xhuani, djali i aktores Luiza Xhuvani, do të vuajtë vetëm dy vjet burg për akuzën e vrasjes në kushtet e vetëmbrojtjes së nevojshme.
Ngjarja për të ciln akuzohet Xhuvani ndodhi më 12 shkurt 2011 në qytetin Studenti ku shtetasi Alfred Musabelli u vra me plumb në kokë me pistoletë. Vendimi i gjykatës është dhënë ditën e djeshme nga trupi gjykues që deklaroi se Kostandin Xhuvani është vetëdorëzuar në polici, ka paraqitur edhe armën e krimit e madje ka shprehur pendesë të thellë.
Këto faktorë kanë shërbyer për lehtësimin e dënimit ndonëse i akuzuari, qëndroi i fshehur ndaj policisë për disa muaj në një adresë të panjohur derisa u vetëdorëzua me vullnetin e tij pak ditë para se ti ndryshonte akuza nga vrasje me dashje në vrasje në kushtet e vetëmbrojtjes.
Akuza ka thënë se vrasja ndodhi në rrugën “Ali Visha” në Qytetin Studenti në Tiranë. Xhuvani ka qenë në banesën e mikut të tij, Albi Zela, kur aty ka ardhur i ndjeri Alfred Musabelli, i shoqëruar nga dy persona të tjerë.
Dy shoqëruesit e tij kanë pritur jashtë portës, ndërsa Musabelliu është futur në oborrin e banesës, për të sqaruar një konflikt që kishte pasur me Albi Zelën. Aty ai është përleshur me Zelën por i pranishëm në zënkë ishte edhe Xhuvani.
Në një momente tensioni ka shkrepur një armë në drejtim të 26-vjeçarit Musabelliu, duke e vrarë atë pasi e qëlloi me një plumb në ballë.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Vrau të riun me plumb në kokë, 2 vjet burg djalit të deputetes Luiza Xhuvani Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi