Programe Forum - Welcome
Ja cilat janë 10 vendet më të fotografuara në botë ( Foto ) People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Ja cilat janë 10 vendet më të fotografuara në botë ( Foto )

Shko poshtë

Ja cilat janë 10 vendet më të fotografuara në botë ( Foto ) Empty Ja cilat janë 10 vendet më të fotografuara në botë ( Foto )

Mesazh nga Master prej Wed Jun 29, 2011 4:34 pm

Nga rreth 35 milion foto që gjenden ne Flickr, studiues nga Universiteti i Cornell kanë nxjerrë disa të dhëna interesante, lidhur me vendet më të fotografuara në botë. Më poshtë njihuni me 10 vendet më të fortografuara, për ata që udhëtojnë shumë me siguri do të gjejnë një foto të tyre të shkrepur në këto vende.
Dam Square
Nr.10: Amsterdam
Vendi: Dam Square
Ja cilat janë 10 vendet më të fotografuara në botë ( Foto ) Amsterdam-300x199
Nr.9: Romë
Vendi: Koloseu
Ja cilat janë 10 vendet më të fotografuara në botë ( Foto ) Rome-300x206
Nr.8: Siatëll
Vendi: Space Needle
Ja cilat janë 10 vendet më të fotografuara në botë ( Foto ) Siatell-238x300
Nr.7: Uashington D.C
Vendi: Lincoln Memorial
Ja cilat janë 10 vendet më të fotografuara në botë ( Foto ) Uashington-300x223
Nr.6: Chicago
Vendi: Cloud Gate Sculpturei
Ja cilat janë 10 vendet më të fotografuara në botë ( Foto ) Chigago-300x221
Nr.5: Los Angelos
Vendi: Hollywood walk of Fame
Ja cilat janë 10 vendet më të fotografuara në botë ( Foto ) Los-angelos-278x300
Nr.4: Paris
Vendi: Eiffel Tower
Ja cilat janë 10 vendet më të fotografuara në botë ( Foto ) Paris-300x210
Nr.3: San Francisko
Vendi: Union Square
Ja cilat janë 10 vendet më të fotografuara në botë ( Foto ) San-francisko-300x226
Nr.2: London
Vendi: Trafalgar Square
Ja cilat janë 10 vendet më të fotografuara në botë ( Foto ) London-300x199
Nr.1: New York
Vendi Empire State Building
Ja cilat janë 10 vendet më të fotografuara në botë ( Foto ) NY-300x186

gazetajone
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi