Programe Forum - Welcome
I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër

Shko poshtë

I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër Empty I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër

Mesazh nga Master prej Mon Nov 21, 2011 1:00 pm

I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër F.1118141414969_m
Sipas një studimi slloven të bërë së fundi, çdo i pesti person i martuar është i dashuruar në tjetërkënd.

Zakonisht personi tjetër në të cilën dashurohen të martuarit është kolegu i punës, miku më i mirë ose ish partneri. Mirëpo, vetëm një nga gjashtë personat që janë në lidhje martesore, janë të gatshëm të hyjnë në një aferë.

Lajm i mirë për ata persona, partneri i së cilit/cilës është duke kaluar në ato faza, është që sipas të dhënave statistikore rënia në dashuri me personin tjetër kërkon më tepër kohë se sa tre vjet. Andaj nëse kriza martesore evitohet për një kohë më të shkurtër, shanset për një lidhje të shëndoshë janë ende të hapura.

Vetëm pak pikë të përqindjes të dhënat nga studimi, devijojnë nga thënia se njeriu është i dashuruar në personin tjetër për sa kohë e përmend atë.

Gjithashtu studimi ka treguar se një e treta e të gjithë të martuarve janë të pakënaqur me partnerin e tyre. Meshkujt e martuar kanë më tepër gjasa që të krijojnë lidhje dashurie se sa femrat e martuara. Madje, të dhënat nga studimi tregojnë se ata janë më të gatshëm ta lejnë gruan për të dashurën se sa e kundërta.

Përqindja e meshkujve të dashuruar në dikë tjetër e që janë në gjendje ta lejnë gruan për atë është rreth 29%, gjersa tek femrat për ta bërë të njëjtën gjë është vetëm 19%. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër Empty Re: I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër

Mesazh nga VLoNjate prej Fri Dec 02, 2011 4:23 am

Se dija qe egzistonte dicka e tille :PPPP


ןค๓ ﻮ๏ς ๓є tคкtเк ๔๏ ๒єן รเ tђє๓ ยภє ๔ђє קเк
VLoNjate
VLoNjate
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 518
Reputation : 3
Join date : 05/11/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër Empty Re: I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër

Mesazh nga Alessia prej Fri Dec 02, 2011 4:32 pm

kush ta kete bere kete gje do te thote se eshte martuar per interes ..pff


I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër Empty Re: I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër

Mesazh nga Master prej Wed Dec 14, 2011 8:33 pm

dhe mundet ku i dihet


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër Empty Re: I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 07, 2012 6:49 am

meshkujt i bejn te tilla gjera
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër Empty Re: I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër

Mesazh nga Master prej Wed Apr 11, 2012 8:36 pm

Po un qe them i bejne femrat Razz dhe eshte e ver8


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër Empty Re: I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër

Mesazh nga VLoNjate prej Thu Apr 12, 2012 1:32 am

Gjera qe ndodhin jan...gjynah per keta njerez...


ןค๓ ﻮ๏ς ๓є tคкtเк ๔๏ ๒єן รเ tђє๓ ยภє ๔ђє קเк
VLoNjate
VLoNjate
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 518
Reputation : 3
Join date : 05/11/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër Empty Re: I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër

Mesazh nga Master prej Thu Apr 12, 2012 10:59 am

Nuk ndodhin jemi vete ne qe i bejme te ndodhin


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër Empty Re: I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi