Programe Forum - Welcome
Fuqia e puthjes  People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Fuqia e puthjes

Shko poshtë

Fuqia e puthjes  Empty Fuqia e puthjes

Mesazh nga Master prej Mon Nov 21, 2011 1:01 pm

Fuqia e puthjes  F.1115001233341_m
Ku mund të jepen puthje? Gati gjithkund. Konkretisht, puthni sytë e saj, faqet, qafën, gjoksin, gjinjtë, buzët, por edhe brendinë e buzëve të saj të ëmbla dhe të nxehta.

Kur bëhet fjalë për puthjen, më mirë është të praktikohet sesa teorikisht të flitet për të. Megjithatë, do t’ju zbulojmë disa fakte të njohura lidhur me puthjen që me siguri do t’ju inspirojnë.

Shprehni dashurinë tuaj vazhdimisht. Këtë sezon ngrohni shpirtin me dashuri. Puthja është reflektim i dashurisë, pa marrë parasysh se për çfarë puthje bëhet fjalë, dashuror apo miqësor.

Shkenca që e studion puthjen quhet filematologji, ndërsa shkencëtarët kanë treguar se puthja mbron nga stresi. Kur puthet në faqe aktivizohet vetëm dy muskuj të fytyrës, ndërsa puthja me pasion shqetësohet e tërë fytyra dhe përshpejtohet puna e të gjitha organeve.

Receptorët e gjuhës dhe të gojës janë shumë të ndjeshëm në prekje, më shumë se gjenitalet. Një person i thjeshtë në jetën e tij kalon rreth dy javë në puthje apo më saktë 20.160 minuta. Puthjet e shpejta dhe të shkurta shkrijnë vetëm disa kalori, ndërsa “e lëngshmja” puthja e gjatë që zgjatë rreth një minutë shkrinë 26 kalori.

Dy e treta e njerëzve kur puthen e ulin kokën në anën e djathtë, ndërsa 66 për qind puthen me sy të mbyllura. Është interesant fakti se disa gra mund të fitojnë orgazëm gjatë puthjes me pasion. “Kama sutra” tregon mbi 30 lloje të puthjes si hyrje dhe pjesë nga marrëdhënia intime. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Fuqia e puthjes  Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fuqia e puthjes  Empty Re: Fuqia e puthjes

Mesazh nga Anakonda prej Sat Feb 11, 2012 7:34 am

Fuqie e cfare fuqie qenka.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fuqia e puthjes  Empty Re: Fuqia e puthjes

Mesazh nga Master prej Sat Feb 11, 2012 12:36 pm

Mendoj se eshte dhe dicka me shume se kaq Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Fuqia e puthjes  Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fuqia e puthjes  Empty Re: Fuqia e puthjes

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi