Programe Forum - Welcome
Më thuaj si qesh, të të them si je People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Më thuaj si qesh, të të them si je

Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga Master prej Mon Nov 21, 2011 1:03 pm

Më thuaj si qesh, të të them si je F.1106000800813_m
Një profesor japonez ka shpikur një makinë që mat të qeshurat dhe njësinë e matjes së tyre ’ha’ për të përcaktuar përmes këtyre dy mjeteve nëse e qeshura e dikujt është e çiltër, cinike apo tallëse.

Sapo truri vë re diçka zbavitëse, diafragma vihet në lëvizje, shpjegon Joji Kimura, profesor i shkencave të komunikimit në Universitetin e Osakës. Pajisja e ndërtuar prej tij mat 3000 herë në sekondë sinjalet elektrike që lëshon trupi kur qesh. Kjo shpeshtësi lejon të përcaktohet nëse dikush qesh me gjithë zemër apo sa për të thënë, çiltërsisht apo me ironi e cinizëm.

E qeshura e fëmijëve është më spontane, thotë profesori, me mesatarisht 10 ‘ha’ në sekondë, pra dy herë më tepër se të rriturit, të cilët e humbin spontanitetin dhe e gjykojnë më parë çështjen nëse duhet qeshur në disa gjendje ose jo.

Profesori dallon katër etapa te e qeshura: qeshja e përmbajtur, dalja jashtë normës, e qeshura me gjithë zemër dhe shpërthimet e të qeshurave. Të kuptosh mekanizmin e kalimit nga një fazë të tjetra do të thotë të zbulosh një nga të fshehtat e shpirtit njerëzor sepse, për profesorin, e qeshura të lejon ta rinisësh diçka me këmbën e mbarë, ashtu si ristartimi i kompjuterit. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Më thuaj si qesh, të të them si je Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Re: Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga VLoNjate prej Wed Nov 30, 2011 7:00 am

haaaa haaa haaa........ Razz


ןค๓ ﻮ๏ς ๓є tคкtเк ๔๏ ๒єן รเ tђє๓ ยภє ๔ђє קเк
VLoNjate
VLoNjate
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 518
Reputation : 3
Join date : 05/11/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Re: Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga Master prej Wed Nov 30, 2011 3:51 pm

kjo e jotja ishte me zemer Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Më thuaj si qesh, të të them si je Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Re: Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga GoCa Yll prej Thu Dec 01, 2011 6:44 pm

ahhahahahahahhahahh shee shee


EsHtE E VeShTiRe Te Me BeSh PeR VeTe EsHtE EsHuM E LeHtE Te Me HuMbEsH JaM ThJeShT UnIkE Very Happy
GoCa Yll
GoCa Yll
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 167
Reputation : 0
Join date : 31/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Re: Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga Master prej Thu Dec 01, 2011 8:45 pm

kjo siper me ironi Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Më thuaj si qesh, të të them si je Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Re: Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 07, 2012 6:51 am

kun qesh me te madhe,saqe 5km.larg te jesh do e dallosh se eshte e qeshura ime(me zemer qesh)ahahahahahahhaaahaahahhhhhhhh
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Re: Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga Master prej Wed Apr 11, 2012 8:38 pm

Hahaha duket Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Më thuaj si qesh, të të them si je Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Re: Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga VLoNjate prej Thu Apr 12, 2012 1:34 am

xaxaxaxaxaxa... e gjeni dot c'far lloj e qeshme esht kjo?? Razz


ןค๓ ﻮ๏ς ๓є tคкtเк ๔๏ ๒єן รเ tђє๓ ยภє ๔ђє קเк
VLoNjate
VLoNjate
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 518
Reputation : 3
Join date : 05/11/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Re: Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga Anakonda prej Thu Apr 12, 2012 4:48 am

e qeshur me kunja....................
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Re: Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga Master prej Thu Apr 12, 2012 8:27 pm

me spond dhe stil :Dhahahhaa


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Më thuaj si qesh, të të them si je Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Re: Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga VLoNjate prej Fri Apr 13, 2012 3:43 am

nuk e gjetet, ishte qeshje greke :pp


ןค๓ ﻮ๏ς ๓є tคкtเк ๔๏ ๒єן รเ tђє๓ ยภє ๔ђє קเк
VLoNjate
VLoNjate
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 518
Reputation : 3
Join date : 05/11/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Re: Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga Anakonda prej Fri Apr 13, 2012 7:49 pm

ou po me greket don te na fusesh ne ngaterrese?
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Re: Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga Master prej Fri Apr 13, 2012 7:55 pm

jaja mos u zini goca se jam une ketu sju ngacmo njeri Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Më thuaj si qesh, të të them si je Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Re: Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 14, 2012 4:13 am

avash;avash i forti i botes ti nona?
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Re: Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga Estrela prej Mon Apr 30, 2012 10:27 am

Nuk qesh me ze te larte ne vende ku jane publike,,, qeshi atehere kur duhet te qesh...
Estrela
Estrela
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 282
Reputation : 6
Join date : 17/02/2012

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Re: Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga Master prej Mon Apr 30, 2012 10:35 am

budallai qesh kot


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Më thuaj si qesh, të të them si je Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Re: Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga Anakonda prej Tue May 01, 2012 4:58 pm

e pra qeshin ca pa lidhje;robt tlashte per zotin
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Më thuaj si qesh, të të them si je Empty Re: Më thuaj si qesh, të të them si je

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi