Programe Forum - Welcome
Kina hap urën detare më të gjatë në botë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Kina hap urën detare më të gjatë në botë

Shko poshtë

Kina hap urën detare më të gjatë në botë Empty Kina hap urën detare më të gjatë në botë

Mesazh nga Master prej Thu Jun 30, 2011 8:32 pm

Kina hap urën detare më të gjatë në botë Ura_kineze

Kina ka hapur urën detare më të gjatë në botë. Ura e gjirit Jiaozhou është 41.58 kilometra e gjatë dhe lidh Qingdao-n me ishullin Huangdao. Ura e cila ka një gjerësi 35 metra dhe është më e gjata e llojit të saj, kushtoi gati 1 miliardë stërlina për tu ndërtuar.

Televizionet kineze raportuan se kjo urë do të jetë e hapur për trafik ditën e sotme.

U deshën 4 vite për ta ndërtuar urën, e cila është mbështetur në më shumë se 5,000 shtylla gjatë gjirit, dhe është pothuajse 3 milje më e gjatë se mbajtësja e mëparshme e rekordit. /albeu.com/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi