Programe Forum - Welcome
Gjinj të fortë për vetëm 10 minuta në ditë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Gjinj të fortë për vetëm 10 minuta në ditë

Shko poshtë

Gjinj të fortë për vetëm 10 minuta në ditë Empty Gjinj të fortë për vetëm 10 minuta në ditë

Mesazh nga Master prej Tue Dec 20, 2011 1:09 pm

Gjinj të fortë për vetëm 10 minuta në ditë F.1220003936241_m
Nuk jeni të kënaqura me gjinjtë tuaj. Dëshironi që të jenë të fortë, më të kapur dhe pakëz më të mëdhenj. Nëse është kështu, atëherë duhet t’u kushtoni vetëm dhjetë minuta në ditë, ndërsa me kalimin e kohës do të jeni gjithnjë e më pranë arritjes së qëllimit.
Larja me ujë të ftohtë
Shumica e femrave lahen me ujë të nxehtë, duke mos e ditur se uji i ftohtë mund t’i japë dukje më të bukur lëkurës. Nëse gjinjtë i lani me radhë, herë me ujë të nxehtë e herë me ujë të ftohtë, lëkura për shkak të qarkullimit më të madh, me kalimin e kohës do të bëhet dukshëm më e fortë, ndërsa gjinjtë do të qëndrojnë të ngritur.

Ushtroni rregullisht
Shtypeni shuplakën në shuplakë duke i mbajtur duart në nivel me gjinjtë. Këtë ushtrim bëjeni 50 herë në ditë, kështu që muskujt nën gjinj do të tendosen. Të shkëlqyera janë edhe të gjitha ushtrimet tjera për shpinë, sepse pengojnë qëndrimin shtrembër dhe tërheqjen e kafazit të kraharorit (për çka gjinjtë duken më të lëshuara sesa janë në të vërtetë).

Bëni maskë
Përzieni një lugë miell të misrit me pakëz ujë, ndërsa më pas vendoseni këtë përzierje në gjinj dhe masazhojini me lëvizje rrethore. Derisa i masazhoni gjinjtë, shmangni pjesët rreth thimthave. Në fund gjinjtë lajini me ujë.

/Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Gjinj të fortë për vetëm 10 minuta në ditë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjinj të fortë për vetëm 10 minuta në ditë Empty Re: Gjinj të fortë për vetëm 10 minuta në ditë

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 07, 2012 6:43 am

aahahahahahaha
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjinj të fortë për vetëm 10 minuta në ditë Empty Re: Gjinj të fortë për vetëm 10 minuta në ditë

Mesazh nga Master prej Sun Apr 15, 2012 7:46 pm

Mos qesh se jane me vlere Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Gjinj të fortë për vetëm 10 minuta në ditë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjinj të fortë për vetëm 10 minuta në ditë Empty Re: Gjinj të fortë për vetëm 10 minuta në ditë

Mesazh nga VLoNjate prej Mon Apr 16, 2012 5:32 am

me plq ky postim sps kam rreth 3 muaj qe praktikoj yoga ne shkolle mgjs ne fillim kam qen shume skeptike, tani jam vertet e habitur se sa shume te permireson menyren e te jetuarit. Do ju rekomandoja me shume yoga se sa palestren per shkak se yoga te dhuron nje eksperienc ndryshe ne 1 mjedis te ngrohte, te qete relaksues edhe vertet ka disa ushtrime qe te permiresojn balancin, muskujt, gjunjet, etj etj Very Happy
VLoNjate
VLoNjate
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 518
Reputation : 3
Join date : 05/11/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjinj të fortë për vetëm 10 minuta në ditë Empty Re: Gjinj të fortë për vetëm 10 minuta në ditë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi