Programe Forum - Welcome
Disa këshilla për flokët në stinën e verës People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Disa këshilla për flokët në stinën e verës

Shko poshtë

Disa këshilla për flokët në stinën e verës Empty Disa këshilla për flokët në stinën e verës

Mesazh nga Master prej Thu Jun 30, 2011 8:51 pm

Disa këshilla për flokët në stinën e verës Summer_hair

Dielli i verës mund të jetë i dëmshëm për flokët tuaj. Hapat e duhur parandalues duhet të merren gjatë këtij sezoni për tu siguruar që flokët tuaj nuk do të dëmtohen.

*Mbani një kapele për tu mbrojtur nga dielli, por sigurohuni që ajo të mos jetë aq e ngushtë sa të kufizojë qarkullimin e gjakut në kokën tuaj.

*Kufizohuni në përdorimin e artikujve në flokët tuaj. Nëse ju duhet të përdorni diçka që flokët tuaj të duken sa më mirë, atëherë përdorni balsam për flokët përpara saj.

*Evitoni larjen e flokëve me ujë të nxehtë.

*Të qëndroni të hidratuar është e rëndësishme për flokët, si dhe shëndetin tuaj në përgjithësi.

*Evitoni produktet me përmbajtje alkoli apo formaldehyde.

*Përpiquni të mos i lani flokët shumë shpesh, pasi shampoja do të largojë lagështinë nga flokët tuaj. /albeu.com/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi