Programe Forum - Welcome
Si të punoni me kujdes në kompjuter People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Si të punoni me kujdes në kompjuter

Shko poshtë

Si të punoni me kujdes në kompjuter Empty Si të punoni me kujdes në kompjuter

Mesazh nga Master prej Thu Jun 30, 2011 9:02 pm

Si të punoni me kujdes në kompjuter Lodhje_nga_kompjuteri

Pothuajse të gjithë qëndrojmë shumë orë para kompjuterit, për punë ose argëtim por duhet të kemi parasysh se edhe kjo ka disa rregulla të cilat, nëse zbatohen, i bëjnë më të padëmshme orët e gjata para monitorit.

1- Rregulloni ndriçimin dhe kontrasin në vlera normale të monitorit

2- Sfondi i dritës në vendin ku keni vendosur kompjuterin duhet të jetë pak më i errët sesa sfondi i ekranit. Ama kur të punoni, bëni kujdes që të mos jeni në errësirë totale.

3-Kujdesuni që të mos ketë reflekse në monitor.

4-Gjatë leximit apo shkrimit të çdo paragrafi, ndaluni pak dhe përplasni qerpikët që të qetësoni dhe të fokusoheni më mirë.

5-Në fund të çdo faqeje që lexoni ngrini sytë dhe shiko diku në tavan apo në ndonjë vend tjetër ku mund të ketë ndonjë ngjyrë çlodhëse dhe me pas bëni një frymëmarrje të thellë.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si të punoni me kujdes në kompjuter Empty Re: Si të punoni me kujdes në kompjuter

Mesazh nga Click prej Fri Aug 05, 2011 6:01 am

shume te vlefshme
Click
Click
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 127
Reputation : 1
Join date : 09/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si të punoni me kujdes në kompjuter Empty Re: Si të punoni me kujdes në kompjuter

Mesazh nga Alessia prej Sat Aug 13, 2011 2:37 pm

Po na shkaterron kompiuteri


Si të punoni me kujdes në kompjuter Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si të punoni me kujdes në kompjuter Empty Re: Si të punoni me kujdes në kompjuter

Mesazh nga Master prej Mon Dec 19, 2011 12:42 pm

Duhet me pas shume kujdes


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Si të punoni me kujdes në kompjuter Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si të punoni me kujdes në kompjuter Empty Re: Si të punoni me kujdes në kompjuter

Mesazh nga stv2008 prej Mon Dec 19, 2011 4:24 pm

GJERA QE DUHEN PATUR PARASYSH THANKS D3lux


Si të punoni me kujdes në kompjuter Rmjllujpg
Si të punoni me kujdes në kompjuter 2uz7cp0Si të punoni me kujdes në kompjuter 2uz7cp0Si të punoni me kujdes në kompjuter 2hwhe1_thjpgSi të punoni me kujdes në kompjuter 2uz7cp0Si të punoni me kujdes në kompjuter 2uz7cp0
stv2008
stv2008
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 498
Reputation : 12
Join date : 15/07/2011
Location : DEUTSCHLAND

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si të punoni me kujdes në kompjuter Empty Re: Si të punoni me kujdes në kompjuter

Mesazh nga VLoNjate prej Mon Jan 30, 2012 10:18 pm

jemi ber per syze Razz Razz


ןค๓ ﻮ๏ς ๓є tคкtเк ๔๏ ๒єן รเ tђє๓ ยภє ๔ђє קเк
VLoNjate
VLoNjate
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 518
Reputation : 3
Join date : 05/11/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si të punoni me kujdes në kompjuter Empty Re: Si të punoni me kujdes në kompjuter

Mesazh nga Master prej Mon Jan 30, 2012 10:27 pm

Me djegin syt Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Si të punoni me kujdes në kompjuter Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si të punoni me kujdes në kompjuter Empty Re: Si të punoni me kujdes në kompjuter

Mesazh nga VLoNjate prej Mon Feb 06, 2012 6:17 pm

ngriji syte ne tavan atehere :)


ןค๓ ﻮ๏ς ๓є tคкtเк ๔๏ ๒єן รเ tђє๓ ยภє ๔ђє קเк
VLoNjate
VLoNjate
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 518
Reputation : 3
Join date : 05/11/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si të punoni me kujdes në kompjuter Empty Re: Si të punoni me kujdes në kompjuter

Mesazh nga Master prej Mon Feb 06, 2012 6:39 pm

mir do ishte ti hidhja diku tjeter Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Si të punoni me kujdes në kompjuter Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si të punoni me kujdes në kompjuter Empty Re: Si të punoni me kujdes në kompjuter

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 07, 2012 6:33 am

po,duke shkruajtur gjith ato mesazhe neper forume me eshte bere truri kompjuter
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si të punoni me kujdes në kompjuter Empty Re: Si të punoni me kujdes në kompjuter

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi