Programe Forum - Welcome
Cili pozicion gjatë bërjes seks djeg më së shumti kalori? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Cili pozicion gjatë bërjes seks djeg më së shumti kalori?

Shko poshtë

Cili pozicion gjatë bërjes seks djeg më së shumti kalori? Empty Cili pozicion gjatë bërjes seks djeg më së shumti kalori?

Mesazh nga Master prej Sat Jan 28, 2012 5:37 pm

Cili pozicion gjatë bërjes seks djeg më së shumti kalori? F.0124113501918_m
Seksi është i mirë për luftimin kundër stresit, madje është edhe më i dobishëm kur është fjala për mirëmbajtjen e figurës trupore. Gjatë bërjes seks, varësisht nga pozicioni, aktivizohen pothuajse të gjithë muskujt e këmbëve, të duarve, të krahëve dhe të barkut.
Këshilla e seksologut Basheer Ahmad Roy, është që nëse çiftet dëshirojnë të mirëmbajnë figurën e trupit me anë të seksit, patjetër duhet që aktivitetet e tyre seksuale t’i zgjasin së paku 15 minuta.

Njëri nga pozicionet i cili më së shumti i aktivizon muskujt e mashkullit është pozicioni tradicional misionar. Derisa në partneren e vet ai mbahet me duar dhe këmbë dhe balancohet në atë mënyrë që të mos e ndrydh dhe të mos e lëndojë partneren.

Mënyra e këtillë nënkupton lëvizje të ndryshme të mëdha apo të vogla të grupeve të muskujve, duke përfshirë edhe ato të rajonit të abdomenit, si edhe djegie të kalorive. Nëse femra pozicionohet në atë mënyrë që me shputa prek shtratin, apo dyshemenë, do t’i aktivizojë pothuajse të gjithë muskujt e trupit. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Cili pozicion gjatë bërjes seks djeg më së shumti kalori? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi