Programe Forum - Welcome
Ke frikë se personi që dashuron të mashtron? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Ke frikë se personi që dashuron të mashtron?

Shko poshtë

Ke frikë se personi që dashuron të mashtron? Empty Ke frikë se personi që dashuron të mashtron?

Mesazh nga Master prej Mon Jan 30, 2012 10:35 pm

Fokusohu ne këtë ide, deri ne momentin që vërtetësia e saj i humbet ngjyrat e realitet dhe kalon ne irracionale.
Si mund ta zbulosh? Tento te mbështetesh tek instinkti, pasi ai është i vetmi qe ruhet dhe shpërthen kur “ju” ndodheni vërtet ne një situate delikate dhe “armiqësore” kundrejt “unit” tuaj.
Por unë e dua, besoj ne fjalët e tij/saj, ai/ajo është i/e ndershëm, i/e dashur, i/e ëmbël, tek ai/ajo gjej vetveten, tek ai/ajo shoh jetën me ngjyra te bukura, ndihem i/e lumtur dhe tanimë jeta me duket plot kuptim.
Dashuria është mister, rrënjët e saj janë shume mire te pozicionuara ne atë terren ku askush nuk ka te drejta te plota, por te minimizuara ne atë nivel, saqë çdo kush ndihet i distancuar dhe ne nivelin e një sllavi ne te.
Dashuria te bën te lumtur, te gëzuar, te dhuron emocione dhe ndjenja te forta, te bën te ndihesh mire, dhe te krijon situata tepër lehtësuese për zemrën dhe shpirtin, por megjithatë, ajo asnjëherë ju tregon gjithçka, asnjëherë nuk ju bën te njohur me çdo pjese te saj, dhe ne shumicën e rasteve ju jep vetëm atë “pak gjë” e cila është vetëm ana pozitive e saj.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ke frikë se personi që dashuron të mashtron? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ke frikë se personi që dashuron të mashtron? Empty Re: Ke frikë se personi që dashuron të mashtron?

Mesazh nga Anakonda prej Sat Feb 11, 2012 6:54 am

Sic ke me te,apo nuk jane keta meshkujt e sotem te poshter.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ke frikë se personi që dashuron të mashtron? Empty Re: Ke frikë se personi që dashuron të mashtron?

Mesazh nga Estrela prej Fri Feb 17, 2012 12:51 pm

Jo se mua ndoshta do me beje keq,por me shume vetes.
Estrela
Estrela
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 282
Reputation : 6
Join date : 17/02/2012

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ke frikë se personi që dashuron të mashtron? Empty Re: Ke frikë se personi që dashuron të mashtron?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi