Programe Forum - Welcome
Studimi: Po të la zemra, të lë dhe truri  People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Studimi: Po të la zemra, të lë dhe truri

Shko poshtë

Studimi: Po të la zemra, të lë dhe truri  Empty Studimi: Po të la zemra, të lë dhe truri

Mesazh nga Aииå prej Wed Feb 01, 2012 4:54 pm

Studimi: Po të la zemra, të lë dhe truri  111
Romë, 1 shkurt, NOA - Një zemër e lodhur dhe e thyer, mund të çojë edhe në një dëmtim të trurit.

Kjo pasi dështimi i zemrës në funksionet e saj kryesore, shkakton një ulje të materies gri në zonat nervore të rëndësishme për funksionin njohës dhe të kujtesës. Duke kontribuar kështu në një rënie të efekteve njohës dhe të të mbajturit mend tek pacientët që vuajnë prej goditjeve në zemër.

Kjo është demonstruar nga hulumtimet e kryera në Universitetin e Australisë Perëndimore, i cili ka bërë testet njohëse dhe MRI të trurit në grupe të pacientëve me sëmundje të ndryshme.

E ka konkluduar në fund të tyre, se pacientët të cilët paraqesin probleme më të mëdha me memorien dhe funksionet njohëse në tërësi, janë ata që kanë pësuar goditje infarkti në zemër.

e.t/NOA
Aииå
Aииå
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 14
Reputation : 0
Join date : 28/01/2012

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Studimi: Po të la zemra, të lë dhe truri  Empty Re: Studimi: Po të la zemra, të lë dhe truri

Mesazh nga Anakonda prej Tue May 15, 2012 5:09 am

ehe e vertete eshte qe po te la zemra te len edhe truri.........
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi