Programe Forum - Welcome
Te dhena te cuditshme mbi trupin e njeriut! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Te dhena te cuditshme mbi trupin e njeriut!

Shko poshtë

Te dhena te cuditshme mbi trupin e njeriut! Empty Te dhena te cuditshme mbi trupin e njeriut!

Mesazh nga Master prej Mon Feb 06, 2012 12:45 pm

1. 80% e trurit eshte uje. Keshtu hidratimi duhet bere per hir te trurit tuaj.

2.Truri operon me 10 wat energji.

3.Me shume enderra baraz me nje numer me te larte te I.Q(koeficenti inteligjences).Sa me shume enderra sheh aq me i zgjuar je. Nje numer i larte i I.Q lufton edhe semundjet mendore.

4.Forma e trurit ndryshon ne moshen e pubertetit. Gje qe prek edhe impulsivitetin.

5.Aroma juaj eshte unike. Vetem ne rast se keni nje binjak identik. Edhe foshnjat e vogla mund te dallojne nenen e tyre nga aroma.6.Adrenalina jep superfuqi. Po,ne rast se ju pergjigjeni ne menyren e duhur ne momentin e duhur, mund te ngrini ne peshe edhe nje makine.

7.Femrat nuhasin me mire se meshkujt. Femrat kane aftesi nuhatese me te mira se meshkujt.

8.Hunda juaj mund te memorizoje me shume se 50.000 aroma.

9.Dhembet tuaj rriten pa lindur ende. Edhe pse duhen muaj derisa dhembet te shfaqen ,rritja e tyre nis qe rreth 6 muaj para lindjes.

10.Femijet ne muajt e pare te jetes i kane te gjithe syte blu. Melanina dhe rrezet ultra violet jane te nevojshme qe te nxjerrin ne pah ngjyren e vertete te syve te femijes.

11.Femrat te gjitha kane prirje per te qene biseksuale. Nuk ka rendesi se si e klasifikojne veten ato.Meshkujt jane te prirur te jene gay ose te drejte.

12.Shumica e meshkujve kane ereksion ne gjume.

13.Seksi mund te jete nje çlirues i dhimbjeve. Dhimbja e kokes perdoret si justifikim per te mos bere seks, por ne fakt ai ndihmon ne uljen e dhimbjeve dhe te stresit.

14.Dylli eshte i nevojshem per vesh te shendetshem.

15.Gjithe jeten njeriu prodhon peshtyme per te mbushur 2 pishina.

16.Kockat mund te vetshkaterrohen ne rast se nuk i jepet sasia e duhur e kalciumit.

17.Jeni me te gjate ne mengjes. Gjate ferkimit te kockave diten, ju jeni 1 cm me i shkurter.

18.Gjuha eshte muskuli me i forte ne trupin tuaj.

19.Koka juaj prodhon zhurma te brendeshme.

20.Nuk mund te gudulisesh veten tende.

21.Duke perdorur doren e djathte jeton rreth 9 vjet me shume se nje mengjarash.

22.Vetem njeriu loton edhe per shkak te emocioneve. Kafshet kane arsye psikologjike qe e bejne.

23.Apandesiti eshte nje pjese e trupit qe nuk nevojitet.InfoAlbania


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Te dhena te cuditshme mbi trupin e njeriut! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi