Programe Forum - Welcome
Thenie mbi faljen .. People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Thenie mbi faljen ..

Shko poshtë

Thenie mbi faljen .. Empty Thenie mbi faljen ..

Mesazh nga Master prej Fri Jul 01, 2011 7:31 am

Falja është gjesti me hyjnor, qe jeton ne shpirtin e njeriut.
- Ai qe fal është njeri me zemër te madhe.
- Te falesh, do te thotë te shpëtosh jete.

- Falja është virtyt i njeriut te mire.

- Shume njerëz te pasur nuk kane ditur te falin dhe këta njerëz kane pare me sytë e tyre dështimin dhe falimentimin e tyre total.

- Fale nëse udhët tuaja donë, qe te hapen ne jete,sepse jeta nuk është një dite e dy,ajo është e gjate për ta jetuar si njeri.

- Ai qe fale ece ballëlarte rrugës dhe nderohet e respektohet nga te gjithë, ndërsa ai qe nuk din te fale, mbetet njeri i vetmuar dhe i dënuar nga te gjithë, sepse shpirti i tij nuk gjen paqe e qetësi.

- Po nuk fale dhe nëse mendon se me pune do te arrish çdo gjë do te gabohesh,se veç një vrime ne ujë ke bere,se një dite kur ti te dukesh se ke arritur gjithësinë, ti do ti humbësh te gjitha dhe do te gëzoje, një qe do jete me afër teje, qe ne shpirtin e tij ka jetuaj falja.

- Nëse dikush te kërkon ta falesh ,fale se brenda shpirtit tënd do te rritet një besim ,sepse ti je nje njeri human e me zemër te madhe.klealove
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie mbi faljen .. Empty Re: Thenie mbi faljen ..

Mesazh nga Anakonda prej Sat May 05, 2012 4:51 pm

Nëse i thua vetes njeri fal, sepse veç njeriu din te fale.

- Ai qe nuk fale nuk mund te jete asgjë tjetër veç një njeri qe gjithë jetën e kalon ne frike e ne stres.

- Jeta e atij qe nuk fale është e shkurte ,sepse vdes shpejte nga frika qe i vjen pas deri ne varr.

- Ai qe fali fitoi,ai qe nuk fali veç humbi me shume nga jeta e tij.

- Kush fali kurrë nuk gaboi, ai gjithmonë gëzoi.

- Te falesh është njësoj sikur te ndërtosh një vepër te shenjte.

- Ai qe fal, Zoti e mbanë me pranë dhe ka mbështetjen e tij përherë.

- Po nuk fale dhe nëse mendon se me pune do te arrish çdo gjë do te gabohesh,se veç një vrime ne ujë ke bere,se një dite kur ti te dukesh se ke arritur gjithësinë, ti do ti humbësh te gjitha dhe do te gëzoje, një qe do jete me afër teje, qe ne shpirtin e tij ka jetuaj falja.

- Vetëm diktatoret nuk dine te falin.

- Falja është një koncept i njerëzve me një mendim te qarte, për jetën e tyre, ato shohin larg te ardhmen.

- Nëse dikush te kërkon ta falesh ,fale se brenda shpirtit tënd do te rritet një besim ,sepse ti je nje njeri human e me zemër te madhe.

- Kush fali ,kurrë nuk u pendua,por zezoi e përparoi.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie mbi faljen .. Empty Re: Thenie mbi faljen ..

Mesazh nga Master prej Sat May 05, 2012 6:40 pm

Trimi fal


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Thenie mbi faljen .. Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie mbi faljen .. Empty Re: Thenie mbi faljen ..

Mesazh nga Anakonda prej Tue May 15, 2012 4:56 am


Nganjeher ne falim kur nuk eshte mire sepse nese nje shoqe e keqe e fal pasi ta ka ngul :S .. eshte shum keq..kur ta ngul nje shoqe ndihesh shum keq sepse kjo gje ndodh zakonisht prej njerzve te cilet e ke pritur me se paku Sad
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie mbi faljen .. Empty Re: Thenie mbi faljen ..

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi