Programe Forum - Welcome
Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”!

Shko poshtë

Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Empty Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”!

Mesazh nga Aииå prej Sat Feb 11, 2012 1:51 pm

Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Bleona2-560x420-300x225Të gjithëve na pëlqen të udhëtojmë, të eksplorojmë vende të reja, të njihemi me kulturën apo traditën e një kombi. Na pëlqen të kalojmë momente të këndshme pranë njerëzve më të dashur, të larguar nga rutina e përditshmërisë. Kur shkojmë me pushime, përveç relaksit, i ofrojmë vetes komoditetin për të shkëputur vëmendjen nga puna dhe angazhimet e tjera të lodhshme.
Janë përgjithësisht personazhet e famshëm ata që udhëtojnë më shpesh, madje ndonjëherë të detyruar. Në rubrikën më të re, “VIP Travelling”, do të përzgjedhim për çdo numër një person publik, të pëlqyer, i cili rrëfen udhëtimet më të bukura, të ilustruara me fotografitë përkatëse. Bleona Qereti është këngëtarja bukuroshe, që nuk nguroi të na dërgonte nga Amerika disa prej pamjeve të mrekullueshme të vendeve që kishte vizituar. Bleona, përveç pushimeve fantastike, kishte njohur edhe personazhe të famshëm botërorë, të cilët i zbulojmë në vijim…

Foto 1: Bleona feston ditëlindjen në 14 maj 2011 në Monako, mes miqve e familjarëve të saj. Si gjithnjë e buzëqeshur dhe e gatshme për të pozuar përpara aparatit fotografik, ajo ka një pamje fantastike, të cilën e plotëson mrekullisht fustani i zi tejet modern.Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Bleona11Foto 2: Një foto e shkrepur në Beverly Hills në vitin 2005. Meqë gjithnjë dëshiron të ketë vëmendjen e të gjithëve, nuk nguron ta “rrëmbejë” atë edhe në një moment të thjeshtë të një dite të zakonshme. Në fund të fundit, çdo kalimtar do të tërhiqej nga një vajzë e tillë, e vendosur në një pozicion të çuditshëm në mes të rrugës!Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Bleona21-560x420Foto 3: Viti 2005 i zgjon një tjetër dëshirë, e cila nuk ka aspak lidhje me artin dhe pasionin e saj të hershëm: muzikën. Shumë e qeshur, me një shpatë në duar, e rrethuar nga dy “luftëtarë”, shpreh qartazi në portret faktin se nëse do të merrte pjesë në një betejë, fitorja do të ishte në anën e saj. Sërish fotoja është shkrepur në Beverly Hills.Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Bleona3Foto 4: Majami, qershori i vitit 2005. Të gjithë kemi ëndërruar një herë të vetme të kalojmë pushime në këtë vend të mrekullueshëm, ama Bleona e ka arritur. E kënaqur nga ky fakt, buzëqesh pa kursim para aparatit fotografik.Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Bleona4-560x420Foto 5: Bluja e thellë e plazhit të San Tropez-it, të cilin Bleona e ka vizituar në 2008-n, na mrekullon dhe na bën të ëndërrojmë për pak çaste. Në një motor uji shfaqet triumfatore, ndoshta ka fituar një bast apo ka arritur një qëllim? Rëndësi ka që duket e lumtur! E si të mos jesh, kur ke fatin të bësh një xhiro nëpër detin e San Tropez me stilistin e madh Roberto Cavalli!Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Bleona5-560x304Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Foto 6: Ajo i dhuron çaste gjithnjë të këndshme bashkëshortit Gani Bardha. Gjen një mënyrë për t’u dukur ndryshe apo për t’i përkëdhelur sedrën mashkullit që ka në krah. Në këtë foto ndodhen në Marbella, në gusht të vitit 2004Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Bleona6Foto 7: Një fustan ngjyrë mente dhe sandale të kuqe për të zbritur shkallët e avionit. Destinacioni? Las Vegas mirëpret bukuroshen shqiptare.Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Bleona7Foto 8: Sapo ka vizituar Duomo-n dhe po shëtit përpara Galerisë, për të mbërritur përpara teatrit “La Scala”. Bleona Qereti viziton për të disatën herë Milanon në vitin 2005. Në të vërtetë është një nga qytetet e saj të preferuar, atje ku lindin tendencat, epiqendra e modës!Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Bleona8-560x420
Aииå
Aииå
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 14
Reputation : 0
Join date : 28/01/2012

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Empty Re: Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”!

Mesazh nga Aииå prej Sat Feb 11, 2012 1:59 pm

Foto 9: Rikthim në Milano në vitin 2008, këtë radhë pranë një kolegeje me famë botërore si Kelly Rowland. Ndoshta një bashkëpunim? Nuk mendojmë se do na e kishin ruajtur sekret për kaq kohë, le të besojmë se ka qenë thjesht një takim miqësor.Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Bleona9-560x420Foto 10: Ajo gjen kohë edhe për sporte të tilla si ai i golfit. Sikur të ishte një profesioniste e vërtetë, në foton e shkrepur në 2008-n, në Palm Springs, Kalifornia, shfaqet më e përqendruar se kurrë në sportin që është quajtur nga të gjithë si sporti më elitar.Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Bleona10-560x420Foto 11: E veshur për të bërë ski në Aspen, dhjetor 2010. Edhe pse mesdhetare, e pamësuar me temperatura kaq të ulëta, eksperimenton duke dëshmuar se di ta shijojë jetën, t’i shohë plotësisht ngjyrat që ajo na përcjell.Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Bleona111-560x749Foto 12: Në Punta Cana, janar i vitit 2005. Flokë të kapur me gërsheta të vogla, një majmun i vogël në duart e saj pranë një pishine luksoze. Kjo foto vlerësohet kështu: argëtim pa limit për Bleona Qeretin!Foto 14: Një çift i mrekullueshëm në një sfond magjepsës. Dashuria e tyre ka “pushtuar” ambientin përreth dhe kanë të drejtë të mendojnë ato çaste se në botë gjenden vetëm ata, po vetëm ata të dy!Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Bleona13-560x420Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Bleona14-560x420Foto 15: Kemi përzgjedhur jo pa qëllim ta përfundojmë këtë rrugëtim në Spanjë, në vitin 2004. Sepse kjo foto shpreh shumë, pavarësisht thjeshtësisë që e karakterizon. Çifti transmeton mesazhin e dashurisë për të gjithë lexuesit tanë, sepse e gjithë bota rrotullohet prej kësaj force të mbinatyrshme!Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Bleona15-560x420Shpresojmë t’ju kemi futur sadopak në mendime, por njëkohësisht ju kemi argëtuar me udhëtimet fantastike të këngëtares së famshme Bleona Qereti duke ju treguar se jo çdo ëndërr bëhet realitet vetëm në përralla. Jetoni çdo çast dhe nëse dini ta bëni këtë, keni afruar rreth vetes vendet më të bukura të botës. Ne do të kemi kënaqësinë që në numrat e ardhshëm të hipim në “qilimin fluturues” të tjerë personazhe të dashur nga ju, mjafton të prisni!
Aииå
Aииå
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 14
Reputation : 0
Join date : 28/01/2012

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Empty Re: Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”!

Mesazh nga Anakonda prej Thu Apr 12, 2012 3:02 pm

shyqyr qe u be fytyra e kesaj te shkoj ne shba dhe te shese mend
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”! Empty Re: Bleona Qereti, nga tapeti i kuq në “qilimin fluturues”!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi