Programe Forum - Welcome
Fillojnë para-porositë për Nokia N9 People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Fillojnë para-porositë për Nokia N9

Shko poshtë

Fillojnë para-porositë për Nokia N9 Empty Fillojnë para-porositë për Nokia N9

Mesazh nga Master prej Sat Feb 11, 2012 10:16 pm

Fillojnë para-porositë për Nokia N9 Nokia-N9-300x210
Adhuruesit e modelit të ri të Nokia N9 do të jenë me siguri të kënaqur ta dinë se modeli i tyre i preferuar i telefonit tashmë ka filluar të shitet me para-porosi në tregun australian, dhe se çmimi i tij është 829 dollarë australian, që i bie dikur rreth 865 dollarë amerikan.

Siç është thënë edhe më herët, Nokia N9 posedon ekran të ndjeshëm në prekje me teknologji AMOLED, diagonalja e së cilës është 3.9 inç, dhe i njëjti është i pajisur me Gorilla Glass, që domethënë se është vështirë që ekrani i kësaj pajisje të gërvishtet, siç ndodh me modelet tjera të telefonave.

Për më shumë, Nokia N9 posedon edhe kamerën me 8 mega-piksel, optikë Carl Zeiss, auto-fokus dhe procesor ARM Cortex A8 OMAP3630 1GHz.

Përveç kësaj, kamera 8-pikselëshe e Nokia N9 gjithashtu posedon edhe LED ndriçues, dhe mundësi incizimi në formatin HD me 720p, ndërsa aty është edhe mundësia për NFC, 1GB RAM, dhe versioni me 16 ose 64 GB hapësirë.

Nokia N9 SKU #0011

2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
Announced Not officially announced yet
Status Rumored. Exp. release 2011
Size Dimensions -
Weight 160 g
Display Type TFT capacitive touchscreen, 16M colors
Size 480 x 800 pixels, 4.0 inches
- Nokia ClearBlack display
- Scratch-resistant oleophobic surface
- QWERTY keyboard
- Multi-touch input method
- Proximity sensor for auto turn-off
- Accelerometer sensor for UI auto-rotate
- Handwriting recognition
Sound Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Speakerphone Yes
- 3.5 mm audio jack
Memory Phonebook Practically unlimited entries and fields, Photocall
Call records Detailed, max 30 days
Internal 64 GB storage, 512 MB RAM, 1 GB ROM
Card slot microSD, up to 32GB, buy memory
Data GPRS Class 32
EDGE Class 32
3G HSDPA, 10.2 Mbps; HSUPA, 2 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth Yes, v3.0 with A2DP, USB On-the-go support
Infrared port No
USB Yes, microUSB v2.0
Camera Primary 5 MP, 2592?1944 pixels, autofocus, dual-LED flash
Features Geo-tagging, face detection
Video Yes, 720p, video stabilization
Secondary Yes
Features OS MeeGo OS
CPU Qualcomm Snapdragon QSD8250 1 GHz processor
Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser WAP 2.0/xHTML, HTML, RSS feeds
Radio Stereo FM radio with RDS
Games Yes + downloadable
Colors Black, Silver, Blue
GPS Yes, with A-GPS support; Ovi Maps
Java Yes, MIDP 2.1
- Active noise cancellation with dedicated mic
- Digital compass
- TV-out (720p video) via HDMI and composite
- Dolby Digital Plus via HDMI
- MP3/WAV/eAAC+/WMA player
- MP4/H.264/H.263/WMV player
- Voice command/dial
- Document viewer (Word, Excel, PowerPoint, PDF)
- Video/photo editor
- Flash Lite 4.0
- Voice memo/dial
- Predictive text input
Battery Standard battery, Li-Ion 1320 mAh.zemraorg


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Fillojnë para-porositë për Nokia N9 Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fillojnë para-porositë për Nokia N9 Empty Re: Fillojnë para-porositë për Nokia N9

Mesazh nga Anakonda prej Wed May 16, 2012 4:53 am

me mire te fillojn qysh tani se perndryshe njerezit nuk kan per te gjetur me ketij lloji telefoni
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi