Programe Forum - Welcome
Jamballi shton dëshirën për seks People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Jamballi shton dëshirën për seks

Shko poshtë

Jamballi shton dëshirën për seks Empty Jamballi shton dëshirën për seks

Mesazh nga Master prej Sat Mar 03, 2012 4:53 pm

Jamballi shton dëshirën për seks F.0223210358311_m
Asnjë aromë nuk mund të zgjojë te femra dëshirën e fortë për seks sesa ajo e jamballit (Glycyrrhiza glabra).
Studimet të cilat i ka bërë Alan R. Hirsh, drejtor neurologjik i Fondacionit aroma, shija dhe hulumtimi, nga Çikagoja, ka zbuluar se te femrat të cilat u ekspozohen aromës së jamballit shtohet fluksi i gjakut në organet gjenitale për 13 për qind. Ndërkaq, e kundërta e kësaj ka ndodhur kur ato u janë ekspozuar aromës së ujit të kolonjës, d.m.th. u është ulur dëshira, përkatësisht u është ngadalësuar qarkullimi i gjakut për një për qind.

Ndonëse shkaku i vërtetë përse jamballi ndikon te femra që t’u shtohet dëshira për seks është i panjohur. Besohet se fjala është ose te reaksioni i pasqaruar kimik në tru apo që nëpërmjet aromës evokohet nostalgjia. Nga ana tjetër, jamballi nuk e ka të njëjtin ndikim te meshkujt.

Efekti i jamballit i cili shton dëshirën seksuale te femrat, te meshkujt mund të zvogëlojë libidon. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Jamballi shton dëshirën për seks Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi