Programe Forum - Welcome
Ja si të eliminoni dhimbjen e dhëmbit për 7 minuta People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Ja si të eliminoni dhimbjen e dhëmbit për 7 minuta

Shko poshtë

Ja si të eliminoni dhimbjen e dhëmbit për 7 minuta Empty Ja si të eliminoni dhimbjen e dhëmbit për 7 minuta

Mesazh nga Master prej Sat Mar 03, 2012 8:07 pm

Ja si të eliminoni dhimbjen e dhëmbit për 7 minuta Teeth-pain-1
Dhimbja e dhëmbit është padyshim një nga dhimbjet e pakëndshme që thuajse të gjithë e njohim, mirëpo, me ndihmën e një truku shumë të thjeshtë, që përfshin një kockë akulli, do ta keni të lehtë ta eliminoni atë, së paku deri sa të arrini te stomatologu.
Një studim i realizuar disa vite më parë në Kanada ka treguar se dhimbjen nga dhëmbi mund ta eliminojmë ose lehtësojmë duke mos hapur gojën.
Ndërsa ajo që ju nevojitet është një kub akulli, të cilën do ta vendosni në rrudhosjen e dorës në mes të gishtit të madh dhe gishtit tregues dhe ngadalë do ta fërkoni pikërisht atë pjesë pesë deri në shtatë minuta.
Kjo pjesë e shuplakës është vendi në të cilin gjenden mbaresat nervore të lidhura me qendrën për dhimbjen në tru, e cila kontrollon shkallën e dhimbjes në duar dhe në kokë.
Fërkimi me akull bllokon ato qendra, ndërsa 90 për qind e pjesëmarrësve në një studim, kanë pohuar se kjo teknikë ua ka lehtësuar dhimbjen.gazetajone


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ja si të eliminoni dhimbjen e dhëmbit për 7 minuta Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja si të eliminoni dhimbjen e dhëmbit për 7 minuta Empty Re: Ja si të eliminoni dhimbjen e dhëmbit për 7 minuta

Mesazh nga Anakonda prej Tue May 15, 2012 5:07 am

mua kur me dhem dhembi as zhurmen e mizes nuk duroj jo me te merrem sesi ta heq dhimbjen
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi