Programe Forum - Welcome
Sa uebfaqe janë në internet? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Sa uebfaqe janë në internet?

Shko poshtë

Sa uebfaqe janë në internet? Empty Sa uebfaqe janë në internet?

Mesazh nga Master prej Sat Mar 10, 2012 7:41 pm

Sa uebfaqe janë në internet? F.0310153733599_210
Edhe pse kjo mund të tingëllojë si një pyetje e çuditshme e cila nuk ka një përgjigje definitive, kompania Netcraft ka thënë se në internet janë rreth 644.000.000 uebfaqe aktive për momentin.
Për të qenë edhe më të saktë, duhet të thuhet se sipas hulumtimit të faqes Netcraft në internet ka rezultuar se janë 644.275.754 uebfaqe të internetit.

Gjysmë milliard faqe të internetit janë me të vërtetë shumë, mirëpo kur është fjala për internetin kjo shifër mund edhe të mos duket aq e madhe duke marrë parasysh numrin e madh të përdoruesve të shërbimit nga mbarë globi.

Megjithatë, rritja e numrit të faqeve të internetit po vazhdon për t’i thyer të gjithë kufijtë e pritshëm nga ne.

Këtë pohim e forcon edhe më shumë fakti se një muaj më parë në internet ishin rreth 31.4 milionë faqe të internetit më pak.

Nëse e shohim këtë raport nga këndi i tregut tonë mbarëshqiptar, sa faqe shqiptare mendoni se janë në internet për momentin?


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Sa uebfaqe janë në internet? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa uebfaqe janë në internet? Empty Re: Sa uebfaqe janë në internet?

Mesazh nga Anakonda prej Tue May 15, 2012 3:27 pm

oj nane sa qenka mire te pakten qe nuk u bllokonka i shkreti internet
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa uebfaqe janë në internet? Empty Re: Sa uebfaqe janë në internet?

Mesazh nga Master prej Tue May 15, 2012 3:28 pm

hahah dhe sa do hapen


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Sa uebfaqe janë në internet? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa uebfaqe janë në internet? Empty Re: Sa uebfaqe janë në internet?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi