Programe Forum - Welcome
90 + 10 formula matematikore që e bën dashurinë të zgjasë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


90 + 10 formula matematikore që e bën dashurinë të zgjasë

Shko poshtë

90 + 10 formula matematikore që e bën dashurinë të zgjasë Empty 90 + 10 formula matematikore që e bën dashurinë të zgjasë

Mesazh nga Master prej Sat Apr 14, 2012 7:56 pm

90 + 10 formula matematikore që e bën dashurinë të zgjasë F.0413002253392_m
Lumturia në çift? Çështje numrash ose të paktën kështu thotë një terapiste australiane që ka zbuluar rregullin algjebrik të një raporti të gjatë. Sipas llogarive të bëra...funksionon!
A nuk ju ka ndodhur që një e njohur, ca kohë pas ndarjes me të dashurin të thotë që e ka kuptuar që mes tyre nuk funksiononte: “Isha përqendruar shumë te ai, veten e kisha lënë pas dore. Pasi u ndava, vendosa t’i kushtoj më shumë kohë vetes. Tani ndihem më e qetë: nuk do e bëj më të njëjtin gabim!”

Dhe duhet ta besoni. Sipas një terapiste për jetën, Alina Berdichevsky, një vajzë si e njohura juaj, ka vënë në praktikë rregullin 90+ 10. Pikërisht kështu, specialistja ka gjetur rregullin e dashurisë me afat të zgjatur! Po ku qëndron thelbi i tij. “E thjeshtë: ti duhet të jesh e kënaqur nga jeta jote 90 për qind para se të përfshihesh në një lidhje. Mes shumë grave që takoj në punën time, kam kuptuar se ato që janë më të realizuara, falënderojnë për vetëm 10 për qind të kënaqësive të tyre, shokun. Ato partnerin e kanë plotësimin e një lumturie që e kanë tashmë. Ose, si ka thënë njëherë Jennifer Aniston, ‘qershia mbi tortë”: Kur e ndjen forcën tënde të brendshme, ai nuk bën gjë tjetër veçse të lumturon më shumë”. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

90 + 10 formula matematikore që e bën dashurinë të zgjasë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

90 + 10 formula matematikore që e bën dashurinë të zgjasë Empty Re: 90 + 10 formula matematikore që e bën dashurinë të zgjasë

Mesazh nga Anakonda prej Sun Apr 15, 2012 5:50 am

aahahaahahah dashuria si formule matematike.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi