Programe Forum - Welcome
Windows 8 me tri versione People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Windows 8 me tri versione

Shko poshtë

Windows 8 me tri versione Empty Windows 8 me tri versione

Mesazh nga Master prej Tue Apr 24, 2012 9:51 pm

Windows 8 me tri versione Versione-jpg1334866720-300x175
Microsofti ka njoftuar zyrtarisht që versioni i ri i sistemit operativ Windows i cili do të paraqitet në vjeshtë të këtij viti do të ketë tri versione, ku përfshihen Windows 8, Windows 8 Pro dhe Windows 8 RT, i njohur edhe si Windowsi për platformat ARM. Versioni Standard i Windows 8 i dedikohet pjesës masive konsumuese të tregut, ndërsa “Pro” siç nënkuptohet edhe nga emri i dedikohet profesionistëve më teknikë, si dhe entuziastëve. Por, Windows RT do të jetë i dizajnuar posaçërisht për tabletët dhe kompjuterët e bazuar në ARM, dhe vjen me versionet e optimizuara për touch të Word, Excel, PowerPoint dhe OneNote.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Windows 8 me tri versione Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Windows 8 me tri versione Empty Re: Windows 8 me tri versione

Mesazh nga Anakonda prej Tue May 15, 2012 3:21 pm

vec kot i nxjerrin keto windous sepse te gjith sot duan msn-te e fb-te ska me vlere windous para ketyre
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Windows 8 me tri versione Empty Re: Windows 8 me tri versione

Mesazh nga Master prej Tue May 15, 2012 3:22 pm

PO pa winsows nuk te hapet kompiuteri mi xhan


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Windows 8 me tri versione Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Windows 8 me tri versione Empty Re: Windows 8 me tri versione

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi