Programe Forum - Welcome
Perdoruesit postojnë klipe, YouTube ‘ha’ gjobën People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Perdoruesit postojnë klipe, YouTube ‘ha’ gjobën

Shko poshtë

Perdoruesit postojnë klipe, YouTube ‘ha’ gjobën Empty Perdoruesit postojnë klipe, YouTube ‘ha’ gjobën

Mesazh nga Master prej Tue Apr 24, 2012 9:52 pm

Perdoruesit postojnë klipe, YouTube ‘ha’ gjobën Youtube_logo-300x254
Drejtësia gjermane ka vendosur se YouTube mban përgjegjësinë kur përdoruesit postojnë klipe muzikore, duke shkelur të drejtën e autorit.
Gjykata e Hamburg deklaroi se YouTube, mund të instalojë filter që pengojnë përdoruesit nga publikimi i muzikës, për të cilën, të drejtat i ruan grupi muzikor gjerman GEMA. YouTube në mbrojtje nënvizoi se nuk merr përgjegjësi për veprimet e përdoruesve.
Nuk është bërë e qartë menjëherë nëse do të apelohet vendimi, por nëse YouTube detyrohet t’i paguajë GEMA-s të gjitha klipet e përdorura në website, llogaria do të jetë tepër e madhe.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Perdoruesit postojnë klipe, YouTube ‘ha’ gjobën Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perdoruesit postojnë klipe, YouTube ‘ha’ gjobën Empty Re: Perdoruesit postojnë klipe, YouTube ‘ha’ gjobën

Mesazh nga Anakonda prej Tue May 15, 2012 3:19 pm

i shkreti youtube ta qaj hallin per zotin
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi