Programe Forum - Welcome
Në punë, gratë janë më xheloze dhe ziliqare People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Në punë, gratë janë më xheloze dhe ziliqare

Shko poshtë

Në punë, gratë janë më xheloze dhe ziliqare Empty Në punë, gratë janë më xheloze dhe ziliqare

Mesazh nga Master prej Sat May 12, 2012 12:14 pm

Në punë, gratë janë më xheloze dhe ziliqare 7791857-architects-working--300x225
Në ambientet e punës gara seksuale godet më shumë gratë se sa burrat. Kështu thotë një studim ndërkombëtar i publikuar ne “Revista de Psicologia Social”.
Në studim morën pjesë kërkuesit e Universitetit të Valencias, të cilët analizuan ndryshimet mes burrave dhe grave në mënyrën e tyre të të jetuarit të xhelozisë dhe zilisë në vendin e punës.
Gratë, – thotë studiuesi Rosario Zurriaga, një prej autorëve të studimit, – kanë treguar një nivel konkurrence ndërseksuale, duke ushqyer xhelozi ndaj një kolegeje më tërheqëse dhe më joshëse. Ky tip reagimi nuk është parë te meshkujt, të cilët treguan një garë mes të njëjtës gjini më pak të fortë.
“Kërkimi ynë u bë me qëllimin e qartësimit të rolit të emocioneve si zilia dhe xhelozia në vendin e punës. Këto ndjenja sjellin bazën e stresit, duke influencuar negativisht në cilësinë e jetës profesionale”, thotë Zurriaga.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Në punë, gratë janë më xheloze dhe ziliqare Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Në punë, gratë janë më xheloze dhe ziliqare Empty Re: Në punë, gratë janë më xheloze dhe ziliqare

Mesazh nga Anakonda prej Sun May 13, 2012 4:35 am

Jan si sjan sidomos ato qe jan ne moshe;dmth jan xheloze me vajzat e reja sepse jan me te bukura dhe bejn me shum muhabet ne oraret e punes(realiteti i sotem)
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Në punë, gratë janë më xheloze dhe ziliqare Empty Re: Në punë, gratë janë më xheloze dhe ziliqare

Mesazh nga Almita prej Mon Jun 11, 2012 10:14 am

konkurenca zilia syte e mbyllur bukuria e kane fajin se kjo i bene grat e keqia


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 22

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Në punë, gratë janë më xheloze dhe ziliqare Empty Re: Në punë, gratë janë më xheloze dhe ziliqare

Mesazh nga Master prej Mon Jun 11, 2012 11:04 am

ehhh sa te keqija behen femrat kur jane ziliqare


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Në punë, gratë janë më xheloze dhe ziliqare Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Në punë, gratë janë më xheloze dhe ziliqare Empty Re: Në punë, gratë janë më xheloze dhe ziliqare

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi