Programe Forum - Welcome
E mbijetuara Besiana Dani: Frenuam në kthesë, mjeti doli nga kontrolli People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


E mbijetuara Besiana Dani: Frenuam në kthesë, mjeti doli nga kontrolli

Shko poshtë

E mbijetuara Besiana Dani: Frenuam në kthesë, mjeti doli nga kontrolli Empty E mbijetuara Besiana Dani: Frenuam në kthesë, mjeti doli nga kontrolli

Mesazh nga Master prej Tue May 22, 2012 1:29 pm

Tiranë- E mbijetuara e tragjedisë së Qafë Vishës, Besiana Dani e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën në Spitalin Amerikan, ka rrëfyer sot orët e tmerrit në mjetin fatkeq që ra në 80 metra thellësi.
‘Isha ulur nga fundi, shoferi, nuk e pashë bëri një frenim. Ishim në kthesë, se pashë nëse i ka dalë automjet para. Aty doli jashtë kontrollit. Dy, tre rrotullime. Jo shumë shpejt, por në kthesë duhet të ishte më ngadalë. 30 veta, më shumë se gjysma. Ne e bëmë me qëllim uljen në Himarë dhe presori tha të largohemi të hamë në Porto Palermo, bëmë foto dhe ikëm. Se kam dëgjuar që shoferi ka thënë mbahuni. Asgjë e tillë s’kam vënë re nëse ishte shoferi pa qejf. U nisëm në 7:30. S’di nëse erdhi nga Korça shoferi me këto informacione u mor presori. Edhe njëherë u tremben se desh u përplasem me një makinë, kur u nisëm për në Porto Palermo. Makina tjetër bëri një kalim që sduhej. Shoferi su ul fare në asnjë vend’- rrëfen Besiana.
Vajza shton se ka qënë e vetëdijshme pas aksidentit por nuk ka mundur të lëvizë për shkak të dëmtimit në këmbë. ‘Unë falë personelit këtu jam shumë mirë, dje isha keq. Mbaj mend që gjatë kohes së rrëzimi u bënë 2-3 rrotullime u bë një tip zgavre dhe isha në qëndër të zgavres por nuk tërhiqja dot këmbën, dhe më ndihmuan banorët. Ishte vetëm i fejuari i një shoqeje- shton ajo.
Autobuzi me 33 persona u nis nga Elbasani drejt Sarandës për një ekspeditë por preu në mes ëndrrat e 12 studentëve të universitetit “Aleksandër Xhuvani’ dhe i mori jetën shoferit 56-vjeçar dhe të fejuarit të njerës prej vajzave.
Dorina Bilbili/IDEA/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

E mbijetuara Besiana Dani: Frenuam në kthesë, mjeti doli nga kontrolli Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E mbijetuara Besiana Dani: Frenuam në kthesë, mjeti doli nga kontrolli Empty Re: E mbijetuara Besiana Dani: Frenuam në kthesë, mjeti doli nga kontrolli

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jun 14, 2012 6:09 am

epo cte bejsh se serish shoferi nuk rezultoi dot ti shpetonte njerezit;ka qen kismet te ndodhte nje gje e tille
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi