Programe Forum - Welcome
Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj

Shko poshtë

Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj Empty Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj

Mesazh nga Master prej Sat May 26, 2012 12:48 pm

Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj F.0514010839741_m

Ekspertët që punojnë nëpër këshillimore lidhjesh shpesh pohojnë se çiftet kanë probleme për shkak të Facebookut. Arsye e shpeshtë për zënkë është vendimi për vendosjen e statusit të lidhjes në rrjetin e famshëm shoqëror apo jo.
Tashmë janë shkruar disa libra për këtë temë, ndërsa një prej tyre është “Facebooku dhe martesa juaj” e autorëve Jason dhe Kelli Krafsky.

Sipas këtij libri, ekzistojnë disa rreziqe ndaj lidhjes tuaj të lidhura me Facebookun:

Tepër ose pak ndarje të informatave me të tjerët
Para se të vendosni nëse do të njoftoni publikisht disa përmbajtje ose nëse përmes Facebookut do të shprehni emocionet tuaja, duhet që fillimisht të bisedoni se sa e rëndësishme është që edhe miqtë tuaj t’i kenë këto informata dhe sa seriozisht e merrni këtë rrjet social.

Fotografi të ‘taguara’ me ish-in
Padyshim se nuk jeni të vetmin nëse u pengojnë fotografitë e personit që dashuroni me ish-in. Është vështirë të paramendoni që dikush i ka përjetuar momentet e njëjta, por është me rëndësi që të flisni me parterin rreth kësaj. Megjithatë, rekomandohet se nëse partneri juaj aktual e pranon të kaluarën tuaj, është më mirë që ju ta kurseni nga përkujtimet e vazhdueshme vizuale.
Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj Fb1
Ju ka shtuar në Facebook ish-i
Këta autorë këshillojnë që ta refuzoni kërkesën e tillë për t’u bërë miq. Ata shtojnë se nëse hapen dyert, ato asnjëherë nuk mbyllen, ndërsa konflikti i pashmangshëm gjendet menjëherë pas atyre dyerve. Po ashtu, dihet se ato dyer mund të jenë edhe ngushëllim për ju nëse keni probleme në lidhjen aktuale.

Një mik/e në Facebook tenton të jetë shumë i/e afërt
Në Facebook nuk mund ta kuptoni nëse dikush është vërtet i interesuar për ju derisa këtë nuk e thotë vërtet, më saktësisht derisa nuk e shkruan. Megjithatë aplikacionet dhe ‘smile-at’ e famshëm gjithmonë mund t’i zbusin disa deklarime. Para se të ndodhë që dikush të bëhet tepër i afërt, duhet të kufizoheni dhe të mundoheni t’i zbuloni shenjat që ju flasin se ju duhet të largoheni nga biseda me të.

Diçka shqetësuese në ‘wall-in’ e partnerit
Secilën herë që shihni diçka shqetësuese në ‘murin’ e partnerit, thjeshtë pyeteni se çfarë është, këshillojnë autorët. Ai/ajo e di se nëse është diçka e papërshtatshme, nuk mund t’ju ikë, dhe prandaj mund të shqetësohen nëse ju e injoroni. Nuk duhet të ‘sulmoni’, por megjithatë rekomandohet komunikimi.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj Empty Re: Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj

Mesazh nga KITTY prej Sat May 26, 2012 8:05 pm

Shyqyr qe skam fb...Razz
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 27

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj Empty Re: Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj

Mesazh nga Estrela prej Sun May 27, 2012 10:17 pm

Ne fillim kisha pak veshtiresi derisa hap face bokun por tani gjithcka eshte ne rregull nuk ndikon per te keq ne lidhjen time.
Estrela
Estrela
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 282
Reputation : 6
Join date : 17/02/2012

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj Empty Re: Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj

Mesazh nga Anakonda prej Mon May 28, 2012 1:57 pm

aspak,per mu nuk esht aspak problem fb per te tilla gjera;jam rehat per momentin
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj Empty Re: Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj

Mesazh nga Almita prej Fri Jun 08, 2012 10:07 am

nuk ndikon keq;nuk merrem shum me te;pasi ka edhe ane pozitive(flasim me njerezit qe kemi larg)


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 22

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj Empty Re: Si ndikon Facebooku në lidhjen tuaj

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi