Programe Forum - Welcome
Shtëpia më e madhe prej druri së shpejti në librin e Guinnessit People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Shtëpia më e madhe prej druri së shpejti në librin e Guinnessit

Shko poshtë

Shtëpia më e madhe prej druri së shpejti në librin e Guinnessit Empty Shtëpia më e madhe prej druri së shpejti në librin e Guinnessit

Mesazh nga Master prej Sun Jul 03, 2011 9:04 pm

Shtëpia më e madhe prej druri së shpejti në librin e Guinnessit F.0630132920532_m

Shtëpia e madhe prej druri në Crossville, në shtetin amerikan të Tennessee, e cila është punuar në atë mënyrë që të mbështetet në një trung druri, së shpejti edhe zyrtarisht do të vërtetohet si më e madhja në botë dhe do të regjistrohet në librin e rekordeve Guinness.
Vlerësohet se në këtë shtëpi të madhe prej druri janë ngulur rreth katër milionë gozhda për të ruajtur stabilitetin. Ndërtimi i shtëpisë filloi si hobi për Horace Burgess i cili filloi ta ndërtojë në vitin e largët 1993. Ky marangoz që prej asaj kohe vazhdimisht punon në shtëpi, por thotë se ende nuk e ka përfunduar.

Shtëpia është e lartë gati 100 metra, ka dhjetë kate, përfshirë edhe një kishë të vogël, fushë basketbolli karrige lëvizëse dhe disa kthina të fshehta. /Telegrafi/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi