Programe Forum - Welcome
Botoksi po e pengon të shkruajë SMS People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Botoksi po e pengon të shkruajë SMS

Shko poshtë

Botoksi po e pengon të shkruajë SMS Empty Botoksi po e pengon të shkruajë SMS

Mesazh nga Master prej Sun Jul 03, 2011 9:13 pm

Botoksi po e pengon të shkruajë SMS F.0629152330346_m


Një vajzë 17 vjeçare, e cila iu nënshtrua tretmanit me botoks për të parandaluar djersitjen e sqetullave, për shkak të efekteve që nxit përdorimi i kësaj substance, më nuk po mundet të shkruajë me sukses SMS porosi.
Një javë pas trajtimit me botoks, pacientja vërejti se vërtetë më nuk po djersitet, por po ashtu vërejti se më nuk mundte të shkruante shpejtë në telefon, për shkak të zvogëlimit të masës së muskulit të parakrahut, shkruan Reuters.

Ekspertët thonë se këto efekte janë vetëm momentale, si dhe shumica e pacientëve që vuajnë nga hiperhidroza (shtimi i aktiviteteve të gjëndrave të djersitjes) më përpara e pranojnë ndjenjën e plogështisë në duar sesa djersitjen e cila i ka penguar më herët.

“Sipas përvojës sime, plogështia e muskujve kalon brenda disa ditësh, ndërsa mund të jetë e përhershme vetëm nëse pacienti shpesh i nënshtrohet këtij trajtimi. Në përgjithësi, pacientët e përballojnë me sukses plogështinë e duarve dhe gishtave dhe rrallë ankohen për këtë arsye”, tha Madu Onvudike, mjek i cili hulumton përdorimin e botoksit në shërimin e hiperdirozës. /Telegrafi/

Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi