Programe Forum - Welcome
Gjatësia e gishtave tregon inteligjencën e fëmijëve People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Gjatësia e gishtave tregon inteligjencën e fëmijëve

Shko poshtë

Gjatësia e gishtave tregon inteligjencën e fëmijëve Empty Gjatësia e gishtave tregon inteligjencën e fëmijëve

Mesazh nga Master prej Sun Jul 03, 2011 9:20 pm

Gjatësia e gishtave tregon inteligjencën e fëmijëve F.0702001024814_m

Tashmë prindërit mund ta kuptojnë që në fëmijërinë e hershme të fëmijëve të tyre se ku duhet t’i orientojnë ata.
Madje dhe vetë fëmijët, kur arrijnë një moshë mund ta kuptojnë vetë ndarjen. Sipas një studimi të fundit të kryer nga psikologët, prindërit mund të parashikojnë aftësitë matematikore të fëmijëve të tyre, thjesht duke u vështruar gishtat e duarve.

Fëmijët me gishta më të gjatë janë më të aftë në matematikë, ndërsa fëmijët me gishta më të shkurtër kanë tendencën të jenë më mirë në letërsi.

Mark Brosnan, i cili udhëhoqi studimin u shpreh:“Ashtu siç kemi vënë re gjatë këtij studimi, ne mund të parashikojmë shumë qartë nëse fëmijët do jenë më të zotët me shifrat apo me fjalët”.

Në kërkimin e botuar në revistën “British Journal of Psychology”, shkencëtarët kanë matur gjatësinë e gishtave të 75 fëmijëve të moshës shtatë vjeç./Telegrafi
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjatësia e gishtave tregon inteligjencën e fëmijëve Empty Re: Gjatësia e gishtave tregon inteligjencën e fëmijëve

Mesazh nga Click prej Sat Jul 30, 2011 12:06 pm

Qenkam inteligjent Razz
Click
Click
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 127
Reputation : 1
Join date : 09/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjatësia e gishtave tregon inteligjencën e fëmijëve Empty Re: Gjatësia e gishtave tregon inteligjencën e fëmijëve

Mesazh nga GoCa Yll prej Tue Aug 02, 2011 9:05 am

heyy medet qekam mire fare ne leteresi Very Happy


EsHtE E VeShTiRe Te Me BeSh PeR VeTe EsHtE EsHuM E LeHtE Te Me HuMbEsH JaM ThJeShT UnIkE Very Happy
GoCa Yll
GoCa Yll
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 167
Reputation : 0
Join date : 31/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjatësia e gishtave tregon inteligjencën e fëmijëve Empty Re: Gjatësia e gishtave tregon inteligjencën e fëmijëve

Mesazh nga Master prej Tue Aug 02, 2011 9:10 am

Edhe une qenkam i letersis e ka gjet se hyn te shkencat shoqerore Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Gjatësia e gishtave tregon inteligjencën e fëmijëve Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjatësia e gishtave tregon inteligjencën e fëmijëve Empty Re: Gjatësia e gishtave tregon inteligjencën e fëmijëve

Mesazh nga GoCa Yll prej Tue Aug 02, 2011 9:32 am

hahahahhahahhahahaah :DDD ne matematike snuk shum :) sepse se kam qef fare


EsHtE E VeShTiRe Te Me BeSh PeR VeTe EsHtE EsHuM E LeHtE Te Me HuMbEsH JaM ThJeShT UnIkE Very Happy
GoCa Yll
GoCa Yll
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 167
Reputation : 0
Join date : 31/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjatësia e gishtave tregon inteligjencën e fëmijëve Empty Re: Gjatësia e gishtave tregon inteligjencën e fëmijëve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi