Programe Forum - Welcome
Perimetri i belit dhe mushkëritë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Perimetri i belit dhe mushkëritë

Shko poshtë

Perimetri i belit dhe mushkëritë Empty Perimetri i belit dhe mushkëritë

Mesazh nga Master prej Sun Jul 03, 2011 9:26 pm

Perimetri i belit dhe mushkëritë F.0701004053425_m

Sipas një hulumtimi amerikan, del se perimetri i belit dhe funksioni i mushkërive janë të lidhura ndërmjet vete.
Pavarësisht nga pesha trupore, personat me bel më të gjerë kanë funksion më të dobët të mushkërive në krahasim me personat belhollë.

Çdo centimetër i tepërt e zvogëlon kapacitetin vital të mushkërive për 13 milimetra. /Telegrafi/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perimetri i belit dhe mushkëritë Empty Re: Perimetri i belit dhe mushkëritë

Mesazh nga Anakonda prej Fri May 04, 2012 5:36 pm

pasha zotin mi bot trut lamsh me cto gjona
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perimetri i belit dhe mushkëritë Empty Re: Perimetri i belit dhe mushkëritë

Mesazh nga Master prej Fri May 04, 2012 5:55 pm

Mos i bej te gjitha ti mi


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Perimetri i belit dhe mushkëritë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perimetri i belit dhe mushkëritë Empty Re: Perimetri i belit dhe mushkëritë

Mesazh nga Anakonda prej Sat May 05, 2012 4:33 pm

boj ma kryesoret une
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perimetri i belit dhe mushkëritë Empty Re: Perimetri i belit dhe mushkëritë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi