Programe Forum - Welcome
Mijëra çam marshojnë në heshtje në Qafë-Botë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Mijëra çam marshojnë në heshtje në Qafë-Botë

Shko poshtë

Mijëra çam marshojnë në heshtje në Qafë-Botë Empty Mijëra çam marshojnë në heshtje në Qafë-Botë

Mesazh nga Lambi prej Mon Jul 02, 2012 7:01 am

Mijëra çam marshojnë në heshtje në Qafë-Botë Idrizinesfondflamuri300
Java e Kulturës dhe Historisë çame kulmon sot me marshimin e heshtur në Qafë- Botë.

Raportohet se janë me mijëra pjesëmarrësit në marshim, i cili ka nisur prej pak minutash. Të pranishëm janë drejtuesit më të lartë të PDIU-së si dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosja në Kosovë, Albin Kurti.

PDIU organizon marshimin e heshtur në Qafë-Botë, me qëllim dhënien e mesazhit se çamët do të kthehen në trojet e tyre.

Në hapje të Javës Çame, kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi shprehej se, Lajtmotivi i kësaj jave do të jetë ditën e shtunë, aty ku ne shlyejmë një borxh ndaj martirëve të kombit tonë, që humbën jetën nga gjenocidi grek. Në Kllogjer të Sarandës, ku më shumë se 3000 shqiptarë të Çamërisë humbën jetën e nuk u lejuan të kishin as një gur mbi varr, do të kenë një varrezë monumentale për ti nderuar, për të kujtuar atë çka ndodhi e për të marrë forcë për betejën tonë legjitime. Nevoja për të mos harruar është sot qëllimi i çdo shqiptari patriot. Në Kllogjer, do të nisim një epokë të re, ku e shkuara do të gdhendet e pashueshme dhe e ardhmja do të marrë një hov të ri.

Gjatë gjithë kësaj jave PDIU ka organizuar një seri aktivitesh./Programe-al.net
Lambi
Lambi
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 257
Reputation : 4
Join date : 30/06/2012
Age : 24
Location : Kosova

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mijëra çam marshojnë në heshtje në Qafë-Botë Empty Re: Mijëra çam marshojnë në heshtje në Qafë-Botë

Mesazh nga Almita prej Thu Jul 12, 2012 8:43 am

cameria eshte shqiperi


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 22

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi