Programe Forum - Welcome
Dhjetë minuta mjaftojnë për seks të përsosur People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Dhjetë minuta mjaftojnë për seks të përsosur

Shko poshtë

Dhjetë minuta mjaftojnë për seks të përsosur Empty Dhjetë minuta mjaftojnë për seks të përsosur

Mesazh nga Master prej Tue Jul 05, 2011 8:12 pm

Dhjetë minuta mjaftojnë për seks të përsosur F.0628112349279_m

Një studim i ri ka treguar se gjatësia ideale e kohëzgjatjes së seksit është ndërmjet 7 dhe 13 minuta. Marrëdhënia seksuale gjatë gjithë natës, për të cilën të gjithë ëndërrojnë, shpesh shndërrohet në dëshpërim dhe moskënaqësi.

Eric Corty, profesor i psikologjisë në Universitetin Penn State, ka realizuar një hulumtim ku janë përfshirë 50 anëtarë të Shoqatës për terapi dhe hulumtime seksuale (e cila i ndihmon çiftet të cilat kanë probleme me seksin).

Studimi i tij ka treguar se seksi që zgjat 1 deri në 2 minuta është shumë i shkurtër; seksi që zgjat 3 deri në 7 minuta është i pranueshëm; ndërsa çdo marrëdhënie seksuale mbi 13 minuta është shumë e gjatë.

Prandaj tashmë është e qartë se çfarë duhet bërë në krevat, le të zgjasë 10 minuta, por këto minuta shfrytëzoni në maksimum.
klealove

Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi