Programe Forum - Welcome
Australi, policia, rregull të ri për burkën People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Australi, policia, rregull të ri për burkën

Shko poshtë

Australi, policia, rregull të ri për burkën Empty Australi, policia, rregull të ri për burkën

Mesazh nga Embelsira prej Tue Jul 05, 2011 9:30 pm

Policisë australiane në shtetin e Uellsit të Ri të Jugut i është dhënë kompetenca për të hequr velon islamike dhe mbulesa të tjera të fytyrës për të identifikuar të dyshuarit.Kushdo që refuzon të tregojë fytyrën tani e tutje do të dënohet me një vit burg, ose me një gjobë të rëndë.Vendimi në fjalë vjen pas cështjes së një gruaje myslimane, që u shpall e pafajshme pasi gjyqtari vendosi se vloja islamike e bënte të pamundur identifikimin e saktë të saj.

Liderët islamikë në Australi u shprehën se nuk ishin dakord me masën e re, të cilën qeveria e Uellsit të Ri të Jugut e aprovoi në një mbledhje të ditës së hënë.

“Nuk më intereson nëse një person mban një kaskë motori, një burkë, velo apo cdo gjë tjetër. Policia duhet të lejohet t’u kërkojë këtyre njerëzve një identifikim të pastër”, ka deklaruar kryeministri Barry O’Farell.
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi