Programe Forum - Welcome

Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre

Shko poshtë

Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre

Mesazh nga SunShiNe prej Mon Jan 28, 2013 2:31 pm

Kur njerëzit mendojnë për lulet dhe dashurinë, buqeta e parë që u shkon në mëndje është ajo me trëndafila të kuq. E bukur, klasike- një nga lulet që duam më shumë. Përsa i përket trëndafilave, ofrohen shumëllojshmëri ngjyrash, disa të krijuara nga natyra e disa nga vetë njeriu. Mund të gjeni trëndafila të ngjyrave të ndryshme. Por cili është kuptimi i tyre?I kuq- dashuri, bukuri, kurajo dhe respekt, “Të dua”, pasionLejla e errët e thellë- bukuri të pavetëdijshmeI Bardhë- pastërti, pafajësi,nderim, rini, “ jam i denjë për ty”, hyjnoreI bardhë(martesor)- dashuri e lumturiRozë dhe çiklamin- vlerësim,elegancë, lumturi perfekte, admirim, butësi, gëzim, ëmbëlsiI verdhë- gëzim,ngazëllim,shoqëri, “më intereson”, mos më harro, premtimi i një fillimi të riI verdhë (me maja të kuqe)- shoqëri, po bie në dashuriPortokalli- dëshirë, entuziasëmE kuqe dhe e bardhë- kur jepen sëbashku, do të thotë bashkimE kuqe dhe e e verdhë- kur jepen sëbashku, do të thotë të qeshur dhe ndjenja të gëzuaraKorale – dëshirëLivando- dashuri me shikim të parë , magjepsjeBlu( jo ngjyrë natyrale)- të paarritshmen ose të pamundurën


Një trëndafil i vetëm në çfarëdo ngjyre tregon thjeshtësi dhe mirënjohje , dhe një trëndafil pa gjemba tregon “ dashuri me shikim të parë”


Duke u perpjekur per te qen e sjellshem me te tjeret shpesh e gjej veten , me shpirtin plot shirita, nuk ka rendesi . Truri im mbyllet... degjoj,pergjigjem, dhe te tjeret jane teper memec per te kuptuar qe une nuk jam ...!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lulet dhe kuptimi i ngjyrave te tyre

Mesazh nga Master prej Mon Jan 28, 2013 7:45 pm

Shume te bukura


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi