Programe Forum - Welcome
Kinë, gruaja shpëton jetën e vajzës që ra nga kati i dhjetë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Kinë, gruaja shpëton jetën e vajzës që ra nga kati i dhjetë

Shko poshtë

Kinë, gruaja shpëton jetën e vajzës që ra nga kati i dhjetë Empty Kinë, gruaja shpëton jetën e vajzës që ra nga kati i dhjetë

Mesazh nga Master prej Wed Jul 06, 2011 8:33 am

Kinë, gruaja shpëton jetën e vajzës që ra nga kati i dhjetë 001aa0ba6dbd0f7b659c0a

Ne Kine shtetasja Wu Yupingun, 31 vjece po konsiderohet si nje heroine pasi ka shpëtuar jetën e një vajze dyvjeçare, Niu Niu, që ishte lënë e vetme në shtëpi, dhe kishte rënë nga dritarja e apartamentit në katin e dhjetë të qyteti Hangiu, kryeqyteti i krahinës lindore Ge Giang. Kur pa fëmijën që po zvarritej në kornizën e dritares në katin e dhjetë, zonja Wuu me shpejtësi rrufeje, pasi hodhi këpucët me take të larta, vrapoi drejt ndërtesës dhe arriti me kohë që ta presë me duar vogëlushen që ra me shpejtësi të madhe. Nga rënia e fuqishme Wu, edhe vetë nënë e një fëmije shtatëmuajsh, humbi vetëdijen dhe theu dorën, kurse vogëlushja Niu Niu përfundoi në barë, me lëndime të brendshme dhe gjakderdhje, por e rendesishme eshte se eshte gjalle.
Momentalisht dy protagonistet e ngjarjes po mjekohen në spitalin e qytetit Fu Yang, drejtori i të cilit pohon se Wu manifestoi trimëri të madhe dhe rrezikoi jetën, meqë ka mundur të vdesë ose të mbetet përgjithmonë e paralizuar sikur fëmija që e kapi me aq mjeshtëri t’i binte në shpinë ose në kokë.gazetajone
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi