Programe Forum - Welcome
Matura, plotësimi i formularit A2, fundi i javës që vjen People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Matura, plotësimi i formularit A2, fundi i javës që vjen

Shko poshtë

Matura, plotësimi i formularit A2, fundi i javës që vjen Empty Matura, plotësimi i formularit A2, fundi i javës që vjen

Mesazh nga Master prej Sat Jul 27, 2013 8:46 am

Matura, plotësimi i formularit A2, fundi i javës që vjen Formulari%20a2
Plotësimi i formularit A2 nga maturantët do të bëhet nga fundi i kësaj jave ose fillimi i javës tjetër. Kështu njofton Agjencia Kombëtare e Provimeve, që njofton se deri në fund të javës do të jetë gati sistemi dhe udhëzuesi përkatës për maturantët, i cili do të publikohet në faqen elektronike të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës.

Maturantët paraprakisht duhet të bëjnë pagesën pranë shkollave që të mund të futen në sistem për të plotësuar formularin. Në rast se ata nuk e shlyejnë detyrimin financiar prej 2000 lekësh, nuk do të jenë pjesë e maturës, pasi mesatarja e tyre nuk shihet online në sistem për t’u përllogaritur.

Afati për plotësimin e formularit A2 do të zgjasë 3-4 ditë, periudhë që specialistë të AKP-së, e konsiderojnë të mjaftueshme për të bërë aplikimin. Në udhëzimin që do të publikojë MASH-i brenda disa ditësh, do të përcaktohen edhe hapat se si do të bëhet plotësimi.

Formulari mund të plotësohet nga çdo kompjuter që ka lidhje me internet.

/Shekulli Online/Përgatiti: E.Sh/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Matura, plotësimi i formularit A2, fundi i javës që vjen Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi