Programe Forum - Welcome
Konfirmohet arratisja e shtetasit turk  People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Konfirmohet arratisja e shtetasit turk

Shko poshtë

Konfirmohet arratisja e shtetasit turk  Empty Konfirmohet arratisja e shtetasit turk

Mesazh nga Master prej Thu Jul 07, 2011 4:45 pm

Konfirmohet arratisja e shtetasit turk  SKANDALI--APELI--07_tn_5

Policia konfirmon se shtetasi turk Abduselam Turgut, i kërkuar nga drejtësia gjermane për trafik droge është larguar nga Shqipëria me pasaportë të rreme, dy javë pasi Gjykata e Apelit në Tirane e liroi nga burgu.
Policia deklaron se nuk eshte vene ne dijeni nga gjykata per kete vendim dhe as per adresen qe ai kishte paraqitur dhe se historine e ka mesuar nga media.

Policia zoteron foton e pasaportes se bllokuar, nderkohe qe burimet tregojne se 44-vjecari turk ka dale nga Shqiperia nepermjet Rinasit. Burimet thane se Abduselam Turgut ne kohen qe mjetin e identifikimit e kishte te bllokuar per shkak te arrestit shtepiak qe shpalli Gjykata e Apelit, ai posedonte nje pasaporte te dyte, por me identitet tjeter me te cilen ai eshte arratisur nga Shqiperia.

Sipas burimeve turku eshte larguar dy jave pas vendimit te Gjykates se Apelit e cila ndryshoi masen nga arrest me burg ne arrest shtepie. Behet e ditur se ai ka dale nga Shqiperia me nje grua kurde, Elif Katil 33 vjece, nene e nje femije. Me kete grua, i kerkuari nga drejtesia gjermane per trafik droge, kishte jetuar ne nje hotel, per dy jave, nga dita kur mori arrestin shtepiak dhe jo ne nje apartament sikurse i kishte deklaruar gjykatesve. Qendrimi i tij ne hotel ka zgjatur deri ne 17 mars. Shtetasi turk i kishte dhene gjykates si adrese apartamenti, thjeshte "Kthesen e Kamzes', por sipas policise, ajo nuk eshte njoftuar nga gjykata per ndryshimin e mases se sigurise, ne menyre, qe policia ta vinte ne mbikeqyrje dhe se informacioni se turku ishte liruar e kishte marre nga media pas te ciles ishte vene ne kerkim te apartamentit misterioz tek "Kthesa e Kamzes", ne Tirane.

Pas publikimit te ketij rasti KLD-se njoftoi se do te verfikonte rrethanat e marrjes se ketij vendimi, por te pakten zyrtarisht ende nuk ka nje konkluzion te ketij verifikimi. Nderkohe mesohet se inspektore te KLD-se kane nisur edhe ne Gjykaten e Vlores verifikime pas publikimit ne media te nje vendimi te kesaj gjykate e cila konvertoi denimin e nje te denuari ne Itali nga 20 ne 6 vjet burg.tch
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi