Programe Forum - Welcome
Hiqen pagesat për punët jashtë orarit People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Hiqen pagesat për punët jashtë orarit

Shko poshtë

Hiqen pagesat për punët jashtë orarit Empty Hiqen pagesat për punët jashtë orarit

Mesazh nga Master prej Fri Jul 08, 2011 7:31 am

Hiqen pagesat për punët jashtë orarit Banka

Arka e shtetit shqiptar ndodhet në një situatë tepër të vështirë likuiditeti. Mungesa e të ardhurave dhe shpenzimet e tepruara kanë detyruar qeverinë të marrë së fundi një vendim që ndalon pagesat për punët jashtë orarit.
VKM-ja me numër 463 është marrë me propozim të ministrit të Financave dhe ministrit të Brendshëm, që mbulon pjesën e administratës publike (DAP), por nuk është publikuar në Fletoren Zyrtare, pavarësisht se ka hyrë në fuqi.

Ditët e fundit shumë punonjës të administratës publike janë zhgënjyer pa masë kur kanë mësuar mbi VKM-në, e cila ndalon pagesat jashtë orarit.

Edhe pse duhet të kishin marrë shtesë mbi pagë në shuma të ndryshme, në varësi të orëve që kanë punuar përtej orarit zyrtar, me vendimin e fundit kjo e drejtë u mohohet qindra punonjësve të shtetit.

Nisur nga situata, specifika e projektit, rëndësia apo nga kërkesa e eprorit, punonjësve të administratës publike u duhet shpesh të punojnë jashtë orarit zyrtar të shtetit 08.00-17.00 (me interval të shkurtër pushimi dreke që nuk shkon më shumë se 30 min).
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi