Programe Forum - Welcome
Femrat dhe flirtet e rastësishme People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Femrat dhe flirtet e rastësishme

Shko poshtë

Femrat dhe flirtet e rastësishme Empty Femrat dhe flirtet e rastësishme

Mesazh nga Master prej Fri Jul 08, 2011 8:01 am

Më mirë nje takim i rastësishëm në një bar i cili vijon me një natë pasionante dhe më pas "mirupafshim", apo një takim i menduar mirë, mundësisht romantik dhe me synimin për të qenë hapi i parë drejt një lidhjeje të gjatë dhe të fortë?

Kësaj pyetjeje i ka dhënë një përgjigje Carolyn Bradshaw, pedagoge në fushën e kërkimeve në Universitetin James Madison në Virgina. U morrën në shqyrtim rreth 150 studente vajza dhe 71 student meshkuj. Më pas rezultatet e sondazhit u publikuan në revistën Sex Role. Sikurse mund të mendohej janë meshkujt ata që kanë preferuar takimet e rastësishme dhe sigurisht një natë plot pasion. Por çudia e këtij sondazhi kanë qenë femrat. Ndryshe nga pritshmëria e lartë që femrat preferojnë takime të gjata, njohje të mirë apo surpriza romantike, ka rezultuar që ato kënaqen dhe me dy takime e më pas mund t'a gjejnë veten shumë lehtë poshtë çarcafëve, që jo domosdoshmërisht duhet të jenë të mëndafshtë. ☺

Sigurisht në studim nuk kanë munguar dhe përgjigje të një tjetër lloji. Nëse më parë diferenca midis stereotipeve mund të ishte më e madhe tani duket se gjërat kanë ndryshuar. Diferenca mes gjinive sa vjen dhe zvogëlohet. Nëse më parë 1 në 10 meshkuj mund të zgjidhte një takim tradicional dhe 1 në 10 femra mund të zgjidhte një takim rastësor, sot në një grup të tillë gjen 3 meshkuj që preferojnë takimet tradicionale dhe më shumë femra që preferojnë takimet rastësore. Carolyn Bradshaw duke qenë eksperte në kërkime të kësaj fushe nuk ka hezituar të theksojë se ndryshe nga dy vite më parë, këta të rinj mendojnë dhe për martesën, fenomen ky dikur jashtë mode për të rinjtë amerikanë.klealove
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat dhe flirtet e rastësishme Empty Re: Femrat dhe flirtet e rastësishme

Mesazh nga Click prej Tue Aug 02, 2011 6:34 am

Femrat jane te poshtra kam thene une Razz
Click
Click
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 127
Reputation : 1
Join date : 09/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat dhe flirtet e rastësishme Empty Re: Femrat dhe flirtet e rastësishme

Mesazh nga Anakonda prej Mon Apr 09, 2012 4:38 am

E ju djemt nuk jeni engjej..........
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat dhe flirtet e rastësishme Empty Re: Femrat dhe flirtet e rastësishme

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi