Programe Forum - Welcome
PLAKJA DHE SHTRESI People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


PLAKJA DHE SHTRESI

Shko poshtë

PLAKJA DHE SHTRESI Empty PLAKJA DHE SHTRESI

Mesazh nga Jetesa prej Fri Jul 08, 2011 4:31 pm


PLAKJA DHE SHTRESIPlakja është Proces natyral, mirëpo Shtresi te shume Njerëz shkakton Plakje te parakohshme.

Shtresi vjen ne Forma te ndryshme dhe nëse nuk dimë te ballafaqohemi me te Trupi behet i tendosur dhe paraqiten Pasoja negative.

Kjo përfshinë Ngritjen e Shtypjes se Gjakut, Koke-dhimbje, Pengesa ne Tretje, Hidhërim etj. Gjithashtu Shtresi e thane Lëkuren, nga e cila pasoje rrudhet.

Te gjitha këto ne Kombinim me Faktorët e jashtëm e plakin Njeriun para kohe.

Jetesa
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 18
Reputation : 0
Join date : 06/07/2011

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi