Programe Forum - Welcome
Rama: Do ta marrim drejtësinë e vdekur me aksion popullor People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Rama: Do ta marrim drejtësinë e vdekur me aksion popullor

Shko poshtë

Rama: Do ta marrim drejtësinë e vdekur me aksion popullor Empty Rama: Do ta marrim drejtësinë e vdekur me aksion popullor

Mesazh nga Master prej Fri Jul 08, 2011 7:06 pm

Rama: Do ta marrim drejtësinë e vdekur me aksion popullor F.0708184355130_m

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, tha të premten se vendimi i Kolegjit tregon “kapitullimin e e drejtësisë” dhe paralajmëroi nisjen e aksionit popullor “për të marrë drejtësinë e munguar”.

"Sot fjalët tona janë të tepërta sepse Kolegji Zgjedhor vulosi një grabitje të dhunshme ditën për diell, para popullit nxorri humbësin fitues. Sot fjalët tona janë të tepërta se të gjithë e dinë të vërtetën edhe gazetarët, qytetarët dhe ndërkombëtarët dhe kusarët. Akti i Kolegjit Zgjedhor flet më shumë se çdo fjalë për kapitullimin e drejtësisë", tha zoti Rama në deklaratën e parë pas vendimit të Kolegjit i cili rrëzoi kërkesën e PS-së pavlefshmërinë e vendimit të KQZ-së.

Kryetari i Partisë Socialiste bëri publike lëvizjen e mëtejshme të socialistëve dhe tha se Partia Socialiste do t’i rikthehet aksionit popullor, raportoi BW.

“Sot fjalët e çdo shqiptari që nuk vjedh janë të tepërta se çdo hajdut mund të ecë lirë. Sot fjalët janë të tepërta se drejtësia ka vdekur, opozita do flasë me aksion popullor për të ngjallur drejtësinë dhe shpëtuar Shqipërinë”, theksoi zoti Rama./Telegrafi/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi