Programe Forum - Welcome
Demokratët marrin bashkinë e Tiranës pas më shumë se një dekade People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Demokratët marrin bashkinë e Tiranës pas më shumë se një dekade

Shko poshtë

Demokratët marrin bashkinë e Tiranës pas më shumë se një dekade Empty Demokratët marrin bashkinë e Tiranës pas më shumë se një dekade

Mesazh nga Master prej Fri Jul 08, 2011 7:14 pm

Demokratët marrin bashkinë e Tiranës pas më shumë se një dekade F.0708103906648_m

Kolegji Zgjedhor rrëzoi të premten kërkesë padinë e Partisë Socialiste për shpalljen të pavlefshëm të vendimit të KQZ-së, që shpalli kandidatin e mazhorancës Lulzim Basha fitues të garës për Tiranën, me 93 vota më shumë sesa kandidati i opozitës Edi Rama.

Kolegji Zgjedhor hodhi poshtë kërkesë padinë me të cilën PS-ja kërkonte detyrimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që të shqyrtonte pavlefshmërinë e rezultatit në 284 qendra votimi në Tiranë.

Relatorja Sashenka Jonuzi tha se padia është bërë jashtë afateve ligjore të dorëzimit. Përfaqësuesit e PS-së në seancën e Kolegjit u larguan menjëherë pas publikimit të vendimit, duke mos dhënë asnjë deklaratë për median.

Vendimi i sotëm i jep fund sagës së zgjedhjeve për bashkinë e Tiranës, duke bërë që demokratët të marrin kryesimin e kryeqytetit, pas një qeverisje prej më shumë se një dekade nga socialistët dhe kryetari i tyre Edi Rama. /Telegrafi/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi