Programe Forum - Welcome
 Cfare mendimesh kalojne ne mendjen e femrave People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Cfare mendimesh kalojne ne mendjen e femrave

Shko poshtë

 Cfare mendimesh kalojne ne mendjen e femrave Empty Cfare mendimesh kalojne ne mendjen e femrave

Mesazh nga Master prej Fri Jul 08, 2011 8:25 pm

Studimet e ardhshme do te mund te tregojne edhe per efektin ne tru qe mund te kene figurat terheqese per femrat

A jane edhe ato te pasionuara pas trupit te meshkujve apo me shume ndillen nga trupat e femrave? Te shohe nje femer me forma te bukura trupore, me ije te gjera dhe bel te holle, per nje mashkull do te ishte si te pinte alkool apo te merrte droge, ben te ditur nje studim. Keto rezultate te reja mund te ndihmojne per te shpjeguar interesimin e meshkujve ndaj pornografise, shtojne shkencetaret.

Studimet e ardhshme do te mund te tregojne edhe per efektin ne tru qe mund te kene figurat terheqese per femrat. A jane edhe ato te pasionuara pas trupit te meshkujve apo me shume ndillen nga trupat e femrave? “Platek shpjegon se femrat me shume pelqejne trupin e femrave se sa te meshkujve, por arsyet nuk jane te ngjashme me arsyet e meshkujve. Ne kete rast, gjinia femerore perpiqet te percaktoje se sa jane terheqese vete, krahasuar me femrat e tjera dhe per te mbajtur larg femrat e “rrezikshme” per partneret e tyre.

Megjithate, meshkujt per femrat nuk jane thjesht qenie te programuara per te permbushur nevojat e tyre biologjike, por persona te cilet pershtatem me se miri me te gjitha deshirat dhe mendimet. Fshehtesia e joshjes te femrat eshte e fshehur ne gjenet e sistemit imunitar, i cili trashegohet nga prinderit. Ne fakt, fale ketyre gjeneve disa femra jane terheqese. Shkencetaret nuk dine sigurt, pse sistemi imunitar i femrave ka aq ndikim ne suksesin e tyre me meshkujt, dhe po ashtu nuk dine sakte nese jane pikerisht gjenet ato qe e bejne femren te padeshiruar ndaj gjinise se kundert apo nese mashkulli behet i padeshiruar nga femra qe i ka keto gjene.

Burimi ikub .al
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Cfare mendimesh kalojne ne mendjen e femrave Empty Re: Cfare mendimesh kalojne ne mendjen e femrave

Mesazh nga Embelsira prej Thu Jul 14, 2011 9:56 am

Djallezira edhe shume Very Happy


Aventura e jetës është për të mësuar. Qëllimi i jetës është për tu rritur. Natyra e jetës është për të ndryshuar.Sfida e jetës është për të kapërcyer. Thelbi i jetës është për t'u kujdesur. Mundësia e jetës është për të shërbyer. Sekreti i jetës është për të guxuar. Erëza e jetës është për të ndihmuar.Bukuria e jetës është për të dhënë.Gëzimi i jetës është të duash...
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Cfare mendimesh kalojne ne mendjen e femrave Empty Re: Cfare mendimesh kalojne ne mendjen e femrave

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 07, 2012 5:52 am

as vete perendia si kupton femrat,jo me ju meshkujt
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Cfare mendimesh kalojne ne mendjen e femrave Empty Re: Cfare mendimesh kalojne ne mendjen e femrave

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi