Programe Forum - Welcome
Gjatësia e gishtave tregon gjatësinë e organit mashkullor People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Gjatësia e gishtave tregon gjatësinë e organit mashkullor

Shko poshtë

Gjatësia e gishtave tregon gjatësinë e organit mashkullor Empty Gjatësia e gishtave tregon gjatësinë e organit mashkullor

Mesazh nga Master prej Sat Jul 09, 2011 5:05 am

Gjatësia e gishtave tregon gjatësinë e organit mashkullor F.0708020138982_m

Lidhshmëria mes gjatësisë së gishtave dhe gjatësisë së penisit shumë herë ka qenë temë e hulumtimeve, ndërsa pas disa studimeve, shkencëtarët koreanë kanë zbuluar se meshkujt të cilët e kanë gishtin e unazës më të gjatë se gishti tregues, kanë edhe penis më të gjatë.


Gishti i unazës te shumica e meshkujve është pakëz më i gjatë se gishti tregues, ndërsa shkencëtarët kanë zbuluar se sa më i madh të jetë dallimi në këtë gjatësi, aq më të mëdha janë edhe proporcionet e penisit.

Ndërkaq, studimet e mëparshme kanë treguar se raporti mes gishtit të unazës dhe atij tregues është i lidhur edhe me ekspozimin ndaj hormoneve seksuale mashkullore dhe femërore (testosteron dhe estrogjen).

Prandaj për meshkujt me gisht më të gjatë të unazës është thënë se janë të ekspozuar më shumë ndaj testosteronit dhe kanë prirje më të madhe për agresion, seksualitet, inteligjencë dhe aftësi sportive.

Femrat, nga ana tjetër, kanë afërisht gjatësi të njëjtë të gishtit të unazës dhe atij tregues, prandaj janë më pak të ekspozuara ndaj këtyre hormoneve. /Telegrafi/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi