Programe Forum - Welcome
Përmbledhje e transferimeve  08 Korrik 2011 People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Përmbledhje e transferimeve 08 Korrik 2011

 :: Sport :: Futboll

Shko poshtë

Përmbledhje e transferimeve  08 Korrik 2011 Empty Përmbledhje e transferimeve 08 Korrik 2011

Mesazh nga Master prej Sat Jul 09, 2011 6:26 am

Përmbledhje e transferimeve  08 Korrik 2011 John-oshea-300x168

Salvatore Sirigu, portjeri i kombëtares italiane dhe Palermos mund të lëviz nga skuadra pasi ka refuzuar ofertën e fundit të klubit aktual.
Roma mund të transferoj portjerin e Ajaxit, Maarten Stekelenburg pasi Alexander Doni është afër kalimit në Liverpool.
Fulham është afër transferimit të John Arne Riise nga skuadra e Romës.
Pronari i Udineses, Giampolo Pozzo ka deklaruar që “Barcelona nuk janë kërkah në transferimin e Alexis Sanchez pasi që kampionët e Evropës nuk kanë bërë asnjë ofertë konkrete.”
Emilliano Insua pritet të kaloj në Roma. Futbollisti argjentinas i Liverpool sezonin e kaluar ishte i huazuar në Galatasaray.
Seydou Keita ka shprehur dëshirën e tij për t’u larguar nga Barcelona në rast të kalimit të Cesc Fabregas. Për mesfushorin 31 vjeçar thuhet se janë të interesuar kampionët italian, AC Milan.
CEO i kësaj skuadra duket se pret çastin e duhur për të filluar bisedimet me Palermon për argjentinasin, Javier Pastore, pasi të vetmet skuadra të interesuara për të për momentin janë Anzhi dhe Malaga, ndërsa asnjëra nuk do të paguaj çmimin prej 50 milionë eurove që kërkon Zamparini.
Malaga është e gatshme të ofroj 35 milionë euro për mesfushorin holandez, Wesley Sneijder
Të kryera
Federico Fernandez ka kaluar nga skuadra argjentinase Estudiantes në Napoli për 3 milionë euro.
Wes Brown ka kompletuar kalimin e tij në Sunderland. Ai ka nënshkruar kontratë 4 vjeçare.
Jonathan Pitroipa është transferuar në skuadrën e Rennes nga Hamburg. Në skuadrën franceze ai do të qëndroj për 4 vitet e ardhshme.
Sulmuesi bullgar ka kaluar në Sporting të Lisbonës nga Parma duke nënshkruar kontratë pesë vjeçare me klubin portugez.
Futbollisti ekuadorian Felipe Caicedo është lojtar i ri i Lokomotivës së Moskës. Ai kalon nga Levante për 7.5 milionë euro.
Cristian Zapata përfundimisht është lojtar i ri i Villarreal. Ai vjen nga Udinese për 7 milionë euro.
Daid Vaughan dhe John O’Shea janë lojtarë të rinj të Sunderland.

Marr Nga LiveFutboll.info
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Sport :: Futboll

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi