Programe Forum - Welcome
Si ta lidhim kravaten?! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Si ta lidhim kravaten?!

Shko poshtë

Si ta lidhim kravaten?! Empty Si ta lidhim kravaten?!

Mesazh nga Master prej Sat Jul 09, 2011 7:37 pm

SI TË LIDHNI KRAVATËN NË GJASHTË HAPA
Vendosja e kravatës është një nga detyrat që tmerron shumë meshkuj. Nëse i përcjellni me kujdes udhëzimet e dhëna në këtë faqe, do të mësoheni që brenda ditës ta lidhni kravatën tuaj. Por nuk është krejt te lidhja e kravates apo jo? Çfarë do të jetë ngjyra, si do ta kombinoni me rrobat tuaja...

Përziej dhe përshtat

Hapi i parë është që të siguroni kravatën që i përshtatet këmishës tuaj.
Kravata solide i përshtatet këmishës "busy" (serioze), dhe këmishat me modele. Në anën tjetër, nëse doni ta veshni kravatën "funky" (melankolike) në punë atëherë kombinojeni ate me ndonjë këmishë solide. Vetëm mbani në mend që nuk duhen të përzihen kravatat me modele (yrneke), me këmishat që po ashtu janë me modele (yrneke) dhe anasjelltas. P.sh, kravata vija-vija me këmishën me katrora ju bënë të dukeni si palaço!

E gjitha që ju nevojitet është koha

Mos ia leni vetës më pak se 5-10 minuta për lidhjen e kravatës. Jepni vetës kohë të mjaftueshme në mëngjes për ta lidhur kravatën siç duhet dhe nëse nuk duket në rregull, duhet t'i kushtoni edhe pak kohë që ta korigjoni.
Për lidhjen e kravatës ju duhet ndihma e pasqyres. Para pasqyrës do ta matni gjatësinë e kravatës dhe do të bëni kombinimet këmishë-kravatë. Nëse keni arritur që ta gjeni kombinimin e mirë, ja në vazhdim se si mund ta lidhni kravatën në gjashtë hapa:
Si ta lidhim kravaten?! Dlattach.html;topic=40570
Si ta lidhim kravaten?! Attachment
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta lidhim kravaten?! Empty Re: Si ta lidhim kravaten?!

Mesazh nga Anakonda prej Mon Apr 23, 2012 3:30 pm

ehe per djemt vlen kjo gje
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta lidhim kravaten?! Empty Re: Si ta lidhim kravaten?!

Mesazh nga Master prej Mon Apr 23, 2012 6:01 pm

jo dhe per femrat qe tja lidhin burrit


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Si ta lidhim kravaten?! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta lidhim kravaten?! Empty Re: Si ta lidhim kravaten?!

Mesazh nga Anakonda prej Fri May 04, 2012 5:30 pm

aaahahaahaha ca si shum e ke zgjat gjuhen master,pupupu ku tshkon mendja ty
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta lidhim kravaten?! Empty Re: Si ta lidhim kravaten?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi