Programe Forum - Welcome
Dënohet zyrtari i Ministrisë së Financave People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Dënohet zyrtari i Ministrisë së Financave

Shko poshtë

Dënohet zyrtari i Ministrisë së Financave Empty Dënohet zyrtari i Ministrisë së Financave

Mesazh nga Master prej Sun Jul 10, 2011 8:29 am

Dënohet zyrtari i Ministrisë së Financave F.0710101220230_m

Kliton Rusi, zyrtar i Ministrisë së Financave, kishte marrë në shtator të vitit 2010 7500 euro ryshfet për legalizimin e një kontrate shitjeje.
Kliton Rusi, specialist në Drejtorinë e Shitjes se Pronave Publike, u arrestua për akuzën e “korrupsionit pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike”. Pak ditë më parë, Gjykata e Tiranës e deklaroi atë fajtor për këtë akuzë dhe e dënoi me 2 vjet burg dhe 500 mijë lekë gjobë. Për shkak të gjykimit të shkurtuar ai përfitoi uljen e një të tretë së masës së dënimit dhe përfundimisht u dënua me 1 vit e 4 muaj burg dhe 333.3 mijë lekë gjobë, raportoi Panorama.

Vendimi i arsyetuar i Gjykatës së Tiranës ndaj Rusit zbardh përgjimet ambientale dhe telefonike të bisedave mes tij dhe kallëzuesit V. M., administrator i shoqërisë private në Lushnjë, në lidhje me legalizimin e një kontrate shitjeje të panoterizuar. Gjatë kontrollit të kryer në makinën e Rusit, u gjetën dhe më pas u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një shumë të hollash prej 7500 eurosh, të cilat i pandehuri Kliton Rusi i kishte marrë personalisht pak minuta më parë nga kallëzimtari V. M./Telegrafi/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi